Uwielbiamy chwalić się sukcesami naszych studentów, a Natasza Pierzchała-Suska z pewnością zasługuje na szczególne wyróżnienie! Jej prace są doskonałym przykładem innowacyjnego podejścia do multimediów, które łączy w sobie wykorzystanie najnowszych technologii, kreatywności i artystycznej wrażliwości. Natasza jest studentką studiów magisterskich na kierunku Projektowanie Graficzne i Sztuka Multimediów w PJATK. Niedawno zaprezentowała swoje umiejętności w dwóch wyjątkowych wydarzeniach.

Koncert Hisako Tachibany w PJATK

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów w PJATK odbył się niezwykły koncert japońskiej artystki Hisako Tachibany. To mistrzyni (shihan) gry na harfie koto oraz shamisenie, reprezentująca szkołę Miyagi. Koncert został wzbogacony o wizualizacje stworzone przez Nataszę. Nowoczesna estetyka wizualizacji, połączona z tradycyjnymi japońskimi dźwiękami, stworzyły eklektyczne, lecz harmonijne doświadczenie wizualno-dźwiękowe. Kuratorem koncertu był wykładowca PJATK i promotor pracy dyplomowej Nataszy, prof. Jakub Karpoluk. Zachęcamy do obejrzenia filmu z wydarzenia.

Koncert muzyki z filmów Studia Ghibli w Muzeum Manggha

Kolejny koncert, który wizualnie uświetniła Natasza, odbył się 6 lipca w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Ten niezwykły koncert muzyków Sinfonietta Cracovia poświęcony był filmom Studia Ghibli. To wydarzenie łączyło muzykę klasyczną z elektroniką oraz multimedialnym widowiskiem, przygotowanym przez Nataszę. Wykorzystując nowoczesną technikę mappingu, stworzyła wizualizacje inspirowane stylistyką anime. Jej praca pomogła przenieść widownię wprost do światów wykreowanych przez Hayao Miyazakiego. Wykonana wizualizacja była częścią jej pracy magisterskiej, przygotowywanej pod opieką dr. Jakuba Karpoluka, który jest łącznikiem przy wielu projektach realizowanych z Muzeum Manggha. Od stycznia 2024 roku (gdy PJATK i Manngha podpisały umowę o współpracy) realizujemy wspólne działania edukacyjne, artystyczne i wystawiennicze. Co istotne, w tym roku obie instytucje obchodzą jubileusz trzydziestolecia powstania, co stanowiło idealną okazję do nawiązania współpracy i wspólnego świętowania.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia, którą wykonał Grzegorz Mart.

Jesteśmy niezwykle dumni z osiągnięć Nataszy i nie możemy się doczekać jej kolejnych projektów!

Zainteresowany studiami? Skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się z Działem Rekrutacji, aby otrzymać odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

rekrutacja@pja.edu.pl