Przejdź do treści

Co nas wyróżnia?

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych to blisko 30 lat tradycji i współpracy z najlepszymi specjalistami IT w Polsce
i w Japonii, a także wiele lat tworzenia międzynarodowych połączeń biznesowych, badawczych i społecznych. Wyróżnia nas wspólna chęć rozwoju i interdyscyplinarnej współpracy w obszarze IT, nowych mediów, kultury Japonii i zarządzania informacją.


Kalendarium wydarzeń rekrutacyjnych

Rekrutacja na semestr letni roku akademickiego 2023/2024 rozpocznie się 3 stycznia 2024 roku!

3 stycznia

Dzień Otwarty PJATK Online – LIVE na Instagramie

30 sierpnia
31 sierpnia

Rekrutacja na semestr zimowy 2023/24 została zakończona!

4 maja
2 października

Dzień Otwarty PJATK

29 czerwca

Q&A online z Działem Rekrutacji

13 czerwca

Konsultacje teczek – Grafika, Architektura Wnętrz stacjonarne

12 czerwca

Konsultacje teczek – Grafika niestacjonarne

10 czerwca

Oferta studiów

Informatyka

Najlepsze studia informatyczne na uczelni niepublicznej w Polsce

Aplikuj teraz!

Zarządzanie informacją

Efektywne wykorzystywanie szerokiej gamy narzędzi IT w zarządzaniu

Aplikuj teraz!

Grafika — Sztuka Nowych Mediów

Innowacyjny kierunek, łączący sztuki plastyczne i nowe technologie

Aplikuj teraz!

Projektowanie graficzne i sztuka multimediów – Sztuka Nowych Mediów

Aplikuj teraz!

Architektura wnętrz – Sztuka Nowych Mediów

Połączenie tradycyjnych technik wnętrzarskich i nowych technologii

Aplikuj teraz!

Kulturoznawstwo — Kultura Japonii

Spełnia oczekiwania wszystkich pasjonatów japońskiej kultury i języka.

Aplikuj teraz!

Centrum Kształcenia Podyplomowego

Rozwiń swoje umiejętności w branży IT! Sprawdź nowe kierunki studiów podyplomowych w PJATK

Aplikuj teraz!

Studia doktoranckie, Szkoła Doktorska

W PJATK jest możliwość uzyskania stopnia naukowego doktora w Szkole Doktorskiej ICT&Design.

Aplikuj teraz!

Rekrutacja na studia na rok akademicki 2023/2024

Rekrutacja na semestr letni roku akademickiego 2023/2024 rozpocznie się 3 stycznia 2024 roku.


Opłaty za studia


Transfer z innej uczelni

Oferujemy studentom innych uczelni możliwość rozpoczęcia nauki na wyższych semestrach na wszystkich kierunkach. Studenci innych uczelni, którzy chcą przenieść się w trakcie studiów do PJATK mogą rozpocząć naukę na wyższym semestrze, transferując zaliczone już przedmioty. 

UWAGA: Należy pamiętać, że ukończenie na swojej uczelni określonej ilości semestrów, nie gwarantuje rozpoczęcia studiów od kolejnego semestru w PJATK.


Kursy przygotowawcze i maturalne

Kursy dla kandydatów

Zapisy na kolejny nabór zostaną uruchomione pod koniec 2023 roku.

Marzysz o studiach w najlepszej niepublicznej Uczelni o profilu informatycznym? Myślisz, że to jest to, co chcesz robić w przyszłości i zarabiać na tym dobre pieniądze, ale czujesz, że jeszcze przyda Ci się szkolenie z matematyki? A może chcesz dowiedzieć się, co to jest Adobe CC? Sprawdź nasze kursy!

Kursy przygotowawcze — Grafika/Architektura wnętrz

Kursy przygotowawcze na kierunek grafika na PJATK

Kurs obejmuje 60 godzin lekcyjnych (20 spotkań x 3 godz. lekcyjne)
Koszt kursu: 1800 PLN w 2023 roku.

Kursy maturalne — Matematyka

Oferta kursów maturalnych w PJATK ma na celu przygotowanie uczniów szkół średnich do matury z rozszerzonej matematyki. Zajęcia będą odbywać się zdalnie przy pomocy platformy MS Teams.

Kurs obejmuje 60 godzin lekcyjnych (20 spotkań x 3 godz. lekcyjne)
Koszt kursu: 1200 PLN w 2023 roku.

Kursy maturalne — Informatyka

Oferta kursów maturalnych w PJATK ma na celu przygotowanie ucznia szkół średnich do matury z rozszerzonej informatyki. Zajęcia będą odbywać się zdalnie przy pomocy platformy MS Teams. 

Kurs obejmuje 40 godzin lekcyjnych.
Koszt kursu: 1200 PLN w 2023 roku.


Kursy roczne, przygotowujące na studia

Kursy dla kandydatów, aby łatwiej było dojść do sukcesu!

Lubisz programować lub tworzysz dzieła sztuki? A może dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki w informatyce lub sztuce, ale już wiesz, że to coś, z czym wiążesz swoją przyszłość? Mamy coś właśnie dla Ciebie! Przygotuj się z nami na studia w PJATK!

Kurs Zero SNM

Kurs Zero to specjalny program skierowany do osób, które chcą aplikować na Wydział Sztuki Nowych Mediów i w przyszłości rozwijać swoje pasje i możliwości w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

Program ten ma na celu przygotowanie kandydatów do egzaminów wstępnych oraz zapoznanie ich z procesem kształcenia podejmowanym na pierwszym roku studiów. Kurs obejmuje dwa semestry zajęć (420 godzin akademickich), podczas których przyszli studenci będą tworzyć swoje cyfrowe i tradycyjne portfolio pod okiem kadry z Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Nasi doświadczeni instruktorzy przygotują również przyszłych kandydatów do rozmowy kwalifikacyjnej.

Kurs Foundation Year in IT (język angielski)

Kurs Foundation Year IT przygotowuje studentów do rozpoczęcia studiów na kierunku Informatyka lub Zarządzanie Informacją w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

Stanowi on podstawowe wprowadzenie do informatyki, życia studenckiego i kultury uniwersyteckiej w kontekście Polski i Unii Europejskiej. 

Zajęcia prowadzone są w języku angielskim i pozwalają studentom nie tylko szlifować umiejętności informatyczne, ale także poszerzać znajomość języka angielskiego.

Kurs obejmuje 420 godzin lekcyjnych (2 semestry)
Koszt kursu: 13000 PLN


Kursy internetowe

Kursy do uzupełnienia więdzy i umiejętności

Oferujemy możliwość uczestniczenia w kursach internetowych osobom, które chcą zdobyć lub uzupełnić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie najnowszych metod i technologii informatycznych.

Uczestnicy kursów mogą brać udział w poszczególnych zajęciach prowadzonych na studiach internetowych inżynierskich bez konieczności zapisu na pełne studia. Na koniec kursu przeprowadzany jest egzamin/zaliczenie, po zdaniu którego uczestnik otrzymuje zaświadczenie ukończenia kursu.


Kursy językowe

Serdecznie zapraszamy na darmowe kursy językowe dla obcokrajowców organizowane przez PJATK w 2023 roku.

Kursanci mogą uczęszczać na kurs polskiego i/lub angielskiego. Udział w kursie jest możliwy wyłącznie dla nowych studentów przyjętych na I rok w roku akademickim 2023/2024.

Termin rozpoczęcia kursu: 4 września 2023. Kurs językowy 2023/2024 został zakończony.


Co warto wiedzieć?

Jako kandydat/kandydatka na studia pierwszego lub drugiego stopnia warto zapoznać się z wieloma dokumentami.

Sprawdź, jakie stypendia Ci przysługują. Jeżeli zmieniasz uczelnie, zapoznaj się z zasadami przepisywania ocen. Spokojnie, z naszą pomocą nic Ci nie umknie.


Co po studiach?

Dzięki współpracy z takimi firmami jak Wirtualna Polska, Orange, Polskie Porty Lotnicze, jesteśmy spokojni o losy naszych studentów po obronie pracy dyplomowej.

Według badań losów absolwentów PJATK oraz niezależnemu badaniu Ministerstwa Edukacji i Nauki – Ekonomicznych Losów Absolwentów – ELA, nasi absolwenci są grupie najlepiej zarabiających i najbardziej poszukiwanych pracowników na rynku pracy!


Potwierdzenie efektów uczenia się

Potwierdzenie efektów uczenia się to proces pozwalający na zaliczenie poszczególnych przedmiotów z programu studiów na podstawie doświadczenia i wiedzy zdobytych poza tradycyjnym systemem kształcenia akademickiego, np. poprzez certyfikowane kursy, szkolenia, doświadczenie zawodowe.

Osoba przyjęta na studia będzie miała możliwość skrócenia czasu odbywanych studiów poprzez zaliczenie części przedmiotów w wyniku potwierdzenia efektów uczenia się. Procedura potwierdzenia efektów uczenia się pozwala na zrekrutowanie się kandydatom posiadającym odpowiednie kwalifikacje i świadectwo.

Regulamin potwierdzenia efektów uczenia się znajduje się w zakładce Biuletyn Informacji Publicznej — Ważne Dokumenty PJATK.

  • świadectwo dojrzałości i co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego – na studia pierwszego stopnia;
  • kwalifikację pełną na poziomie 5 PRK albo kwalifikację nadaną w ramach zagranicznego systemu szkolnictwa wyższego odpowiadającą poziomowi 5 europejskich ram kwalifikacji – na studia pierwszego stopnia;
  • kwalifikację pełną na poziomie 6 PRK i co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego po ukończeniu studiów pierwszego stopnia – na studia drugiego stopnia; 
  • kwalifikację pełną na poziomie 7 PRK i co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego po ukończeniu studiów drugiego stopnia albo jednolitych studiów magisterskich – na studia drugiego stopnia.

Godziny otwarcia

Poniedziałek 10.00–16.00
Wtorek 10.00–16.00
Środa 10.00–16.00
Czwartek 10.00-16.00
Piątek 10.00–16.00


Kontakt

Dział Rekrutacji
pokój nr 15
tel. (+48) 22 58 44 590 
(czynny w godzinach pracy rekrutacji)
e-mail: rekrutacja@pjwstk.edu.pl
ul. Koszykowa 86
02-008 Warszawa

Dział Rekrutacji PJATK

Obsługa kandydatek i kandydatów na studia w PJATK odbywa się stacjonarnie, telefonicznie i mailowo.

Dokumenty można dostarczać drogą elektroniczną – wgrywając skany na swoim indywidualnym koncie rekrutacyjnym lub oryginały wysłać pocztą, kurierem lub dostarczyć osobiście (do Działu Rekrutacji lub poprzez umieszczenie dokumentów w urnie, która ustawiona jest na parterze w holu w budynku B).

Zgodnie z aktualnymi wymaganiami prawnymi dokumenty (świadectwo dojrzałości, dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem) wysłane skanem, w późniejszym okresie będą musiały być potwierdzone za zgodność z oryginałem przez pracownika Uczelni – niezbędne będzie ich okazanie.


Informacja o przetwarzaniu danych osobowych osób rekrutujących się na studia w PJATK

Zainteresowany? Skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się z Działem Rekrutacji, aby otrzymać odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.
rekrutacja@pja.edu.pl

Znajdź kierunek

Skorzystaj z filtrów i znajdź kierunek dla Siebie!