Przejdź do treści

Centrum Wymiany Międzynarodowej

Dzięki programom wymiany do społeczności PJATK corocznie dołączają studenci i kadra z uczelni partnerskich. Goszczona kadra prowadzi zajęcia dla studentów, goszczeni studenci dołączają na semestr lub rok do grona regularnych studentów PJATK.


Samorząd Studencki PJATK

Czas studiowania to nie tylko nauka. Głównie to zdobywanie nowych doświadczeń, dobra zabawa i zawieranie nowych przyjaźni! To Wy możecie budować społeczność PJATK i sprawdzić się w roli członków samorządu. Dołączcie do aktywnie działających studentek i studentów! Wybory są organizowane co roku.

Samorząd wspiera studentów i jest pośrednikiem między nimi a Władzami Uczelni, organizuje wydarzenia, pomaga w kwestiach socjalnych i stypendialnych, bierze udział w radach wydziałowych.


Sklep PJATK

Sklep PJATK to miejsce, w którym możecie zaopatrzyć się w gadżety z logiem Uczelni i grafikami, dzięki którym będziecie wyróżniać się z tłumu! Czekają na was długopisy, smycze, torby, a także skarpetki, koszulki i bluzy w różnych wariantach kolorystycznych. W naszym sklepie zaopatrzyć możecie się również w japoński must-have, czyli pałeczki, a także ekologiczne woreczki na zakupy!

Jednak Sklep PJATK to nie tylko gadżety. Proponujemy Wam również zeszyt do kaligrafii, podręczniki do informatyki i języka japońskiego oraz różne inne publikacje Wydawnictwa PJATK, które pomogą wam w czasie nauki na naszej Uczelni.


Wydawnictwo

Biblioteka

Wydawnictwo PJATK powstało w odpowiedzi na potrzeby środowiska akademickiego Uczelni i jest ściśle związane z jej dynamicznym rozwojem. Publikuje recenzowane materiały naukowe, monografie i podręczniki akademickie oraz prace z dziedziny sztuki i nowych mediów.

Ich tematyka porusza następujące obszary: informatykę, zarządzanie informacją, kulturę Japonii, naukę języka japońskiego i sztukę nowych mediów.

Biblioteka Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie mieści się w siedzibie PJATK przy ul. Koszykowej 86, w budynku B, pokój 14 (na parterze).


Profil Biblioteki jest ściśle związany z wydziałami i kierunkami studiów na PJATK. Księgozbiór obejmuje literaturę z zakresu informatyki, grafiki, zarządzania, socjologii, ekonomii, marketingu, sztuki, kultury Japonii, również beletrystykę japońską w języku polskim i angielskim. Księgozbiór liczy ponad 10 000 egzemplarzy książek oraz ok. 30 tytułów prenumerowanych czasopism branżowych.


Akademickie Biuro Karier

Akademickie Biuro Karier PJATK zaprasza studentów i absolwentów na konsultacje indywidualne dotyczące kwestii zawodowych, a także na wydarzenia tematyczne dotyczące rozwoju zawodowego.

ABK dokłada wszelkich starań, żeby każdy student otrzymał spersonalizowaną pomoc przy poszukiwaniu kierunku kariery oraz zdobywaniu doświadczenia zawodowego.
Dodatkowo Akademickie Biuro Karier cyklicznie organizuje Targi Pracy PJATK, podczas których studenci mają okazję na bezpośrednią rozmowę z przedstawicielami wielu prestiżowych firm.


Koła naukowe

Od robotyki po rękodzieło, każdy znajdzie coś dla siebie. Studia to czas, kiedy warto spróbować wszystkiego. Dlatego zachęcamy wszystkich studentów do udziału w istniejących kołach naukowych, jak i do rejestrowania nowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej o procedurach założenia i funkcjonowania kół naukowych? Skontaktuj się z Działem Promocji, z chęcią Ci pomożemy!


Psycholog PJATK

W PJATK możesz liczyć na wsparcie i pomoc psychologa. Dziękujemy, że chcesz podzielić się z nami tym, co jest dla Ciebie trudne, wątpliwe i stresujące. Dołożymy wszelkich starań, aby wesprzeć Cię i wspólnie wypracować korzystne rozwiązania.

Pamiętaj, że możesz zwrócić się do nas z każdym tematem, bo każdy temat, który dotyczy Ciebie jest ważny!


AZS PJATK

Klub uczelniany AZS PJATK to organizacja sportowa, zrzeszająca studentów Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych preferujących aktywny tryb życia.

Wszystkie osoby zainteresowane rywalizacją w środowisku akademickim zapraszamy do udziału w Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza (zawody odbywają się przez cały rok akademicki) oraz Akademickich Mistrzostwach Polski. 


E-SPORT w PJATK

Zastanawialiście się kiedyś nad rozpoczęciem swojej e-sportowej kariery? Jeśli tak, to dobrze trafiliście. W NINJY każdy znajdzie coś dla siebie. Counter-Strike: Global Offensive? Valorant? League of Legends? Mamy wszystko.

Dołącz do zespołu pełnego pasji i daj się ponieść e-sportowym emocjom.


Klub Absolwenta PJATK

W Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych działa Klub Absolwenta.
Jego głównym celem jest utrzymanie lub tworzenie relacji z Uczelnią i jej społecznością.
Ponadto Klub Absolwenta to integracja, warsztaty, webinary, networking, atrakcyjne benefity oraz dumne dzielenie się sukcesami naszych absolwentów i absolwentek na social media. Członkowstwo jest darmowe, a uczestnictwo w aktywnościach dostępne dla wszystkich zapisanych absolwentów i absolwentek, lecz dobrowolne i nieobowiązkowe.

Jak dołączyć do Klubu Absolwenta PJATK?

Potrzebny jest:
– adres e-mail;
– wyrażenie zgody na bycie na liście mailingowej (żadnego spamu, jedynie najważniejsze informacje).


TDC ARCHIVE

TDC, czyli Type Directors Club, zrzesza międzynarodową społeczność – praktyków i teoretyków, artystów i badaczy, projektantów komunikacji wizualnej i jej użytkowników – którą łączy jedno przekonanie: „type drives culture and culture drives type”. TDC to po prostu synonim doskonałej typografii.

Archiwum TDC przy PJATK jest wyłącznym partnerem TDC na Polskę. Już od 10 lat kuratorujemy prace nagrodzone w kolejnych edycjach konkursu TDC Annual Competition – najbardziej prestiżowego konkursu typograficznego na świecie, trwającego nieprzerwanie od ponad 70 lat. Nagrodzone projekty zyskują nie tylko certyfikat doskonałości typograficznej, ale – stając się elementem tzw. „wędrujących wystaw”– również i realny wpływ na kulturę komunikacji wizualnej na całym świecie.


Biuro Projektów

W Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych działa Biuro ds. Projektów Rozwojowych Uczelni.
Pracownicy biura zajmują się pozyskiwaniem środków zewnętrznych, wspierających potencjał Uczelni zarówno poprzez przyczynianie się do podniesienia kompetencji kadry PJATK, jak i rozbudowę infrastruktury. Dzięki tym środkom Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych wspiera proces dydaktyczny oraz prace badawczo naukowe.

Biuro dba o prawidłową realizację projektów, a w szczególności odpowiada za sprawozdawczość i kwestie finansowe.

Kontakt:

Eliza Lipińska,
Kierowniczka Biura ds. Projektów Rozwojowych PJA
tel. 22 58 44 565
email: elipinska@pja.edu.pl

Maciej Krzywicki,
specjalista ds. finansowania
tel. 22 58 44 529
email: mkrzywicki@pja.edu.pl


ALO PJATK

Akademickie Liceum Ogólnokształcące przy PJATK ma znaczące miejsce na mapie edukacyjnej Warszawy. Powstałe w 2007 roku, oferuje autorskie programy nauczania, które gwarantują zdobycie wszechstronnej wiedzy i są podstawą do dobrego startu na studiach, w szczególności na PJATK. Kandydaci mogą wybrać jeden z trzech dostępnych profili: informatyczno-matematyczny, kulturoznawczy lub plastyczno-informatyczny. Bliskość Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych umożliwia uczniom korzystanie z jej infrastruktury, uczestniczenie w wykładach i wydarzeniach organizowanych przez Uczelnię, a przedmioty związane z profilem prowadzone są przez jej asystentów. Dzięki przyjaznej atmosferze nauki i zastosowanej metodyce nauczania, popularność liceum z roku na rok rośnie.

Chcesz aktywnie uczestniczyć w życiu Uczelni?

Skontaktuj się z Działem Promocji, a my pomożemy Ci znaleźć coś dla siebie!