
Informacje ogólne
Życie studentów naszej Uczelni krąży wokół Samorządu Studenckiego oraz licznych kół naukowych. Koła naukowe to doskonałe miejsce do zdobywania dodatkowej wiedzy i umiejętności zgodnych z Waszymi zainteresowaniami.
Koła naukowe aktywnie realizują autorskie projekty, popularyzują działalność badawczą i dają możliwość prezentacji swoich osiągnięć w kraju i za granicą poprzez udział w konkursach, konferencjach itp. Podczas codziennych zmagań wspiera je szerokie grono wykwalifikowanej kadry naukowej.
Koła naukowe
Project Management
Jesteś osobą kreatywną i pełną energii? Interesujesz się zarządzaniem, biznesem, IT lub marketingiem? Chcesz zaangażować się w działalność prostudencką? Mamy coś dla Ciebie! Jedynymi warunkami, jakie musisz spełnić, aby do nas dołączyć jest głowa pełna pomysłów, chęć do działania i proaktywność. Z tymi cechami bez problemu się u nas odnajdziesz.
Opiekę naukową sprawuje: mgr Piotr Gago
Erasmus Student Network
ESN PJATK jest częścią Erasmus Student Network, sieci organizacji studenckich działających na uczelniach w całej Europie. Do zadań sekcji ESN należy wsparcie studentów podczas wymiany oraz promocja mobilności. Łączymy studentów zagranicznych, którzy przyjeżdżają na PJATK na wymianę Erasmus+ ze studentami uczelni oraz studentów wyjeżdżających z tymi, którzy brali udział w wymianie. Organizujemy wydarzenia integrujące studentów przyjeżdżających ze studentami PJATK oraz promujące mobilność w ramach programu Erasmus+. esn@pjwstk.edu.pl
Opiekę naukową sprawuje: mgr Olga Wroniewicz
Haplab
Główną ideą klubu jest pomoc zagranicznym studentom zrozumieć inną kulturę, co pozwala im zobaczyć własną kulturę z lepszego punktu widzenia i zrozumieć, że siła tkwi w różnicach, a nie w podobieństwach. Ponadto klub pomaga też zagranicznym studentom w adaptacji i w zrozumieniu polskiej kultury. Zadania Haplabu obejmują również pośredniczenie w uzyskaniu pomocy prawnej np. w przypadku dokumentów, które są wymagane w Polsce.
Opiekę naukową sprawuje: mgr Marta Myszewska
Data Science Club
Koło ma na celu zrzeszać studentów zainteresowanych tematyką Data Science. Autorskie projekty koła, współpraca z największymi pracodawcami oraz udział w Hackatonach to główne pole działalności DSC. Poza wspólną pracą studenci mają możliwość rozwijania swoich kompetencji, jak i umiejętności miękkich na organizowanych szkoleniach oraz warsztatach. Największą siłą Data Science Club jest różnorodność jego członków oraz podejmowanych tematów. Znajdzie się tu miejsce dla fanów lotnictwa, F1, literatury czy kosmosu, a każdy pomysł ma szanse na realizację.
Opiekę naukową: dr. hab. Grzegorz Wojcik
Rękodzieło japońskie OTEDAMA
Jest to koło, którego ideą jest pogłębianie wiedzy na temat sztuki i estetyki japońskiej oraz prezentacja i propagowanie wśród studentów tradycyjnych japońskich przykładów rękodzieła japońskiego. Będzie można na nim poznać wiele tajników i technik tworzenia tradycyjnych zabawek japońskich, wyrobów artystycznych, ozdób i przedmiotów codziennego użytku
Opiekę naukową sprawuje: mgr Ewa Krassowska-Mackiewicz
4MA DESIGN
Koło działa przy kierunku Architektura Wnętrz. Celem jego uczestników jest zdobywanie wiedzy merytorycznej oraz praktycznej z wszelkich dziedzin nauki i życia, związanych z szeroko pojętą architekturą, wzornictwem, kulturą i sztuką.
Opiekę naukową sprawuje: mgr Aleksander Lesiewicz
Robolab
Koło ma za zadanie udostępnienie studentom możliwości rozwoju w zakresie robotyki oraz promocję tematów robotycznych wśród pozostałych studentów PJATK i na zewnątrz naszej Uczelni.
Opiekę naukową sprawuje: mgr inż. Piotr Gnyś
Programowanie urządzeń mobilnych
Celem członków koła jest zdobywanie oraz poszerzenie wiedzy praktycznej z dziedziny programowania dla urządzeń mobilnych, a także propagowanie wiedzy z zakresu programowania i wykorzystywania urządzeń mobilnych w społeczności PJATK oraz poza murami Uczelni.
Opiekę naukową sprawuje: dr inż. Michał Tomaszewski
Zasady rejestracji kół naukowych
Aby założyć koło naukowe, Student z którego ramienia wyszła inicjatywa, powinien dostarczyć teczkę z dokumentami:
Aby koło powstało konieczne jest zebranie co najmniej 10 studentów/studentek PJATK chętnych do działalności w kole oraz zorganizowanie zebrania założycielskiego, na którym koło zostanie formalnie powołane do życia. Na zebraniu tym należy podjąć uchwałę o powstaniu koła i nadaniu statutu.
1. Czytelną listę 10 studentów chetnych aby utwprzyc koło. Lista powinna być podpisana przez studentów wraz z ich numerami studenta. Jak również listę członków założycieli koła jeżeli jest ich więcej niż jedna osoba.
2. Regulamin koła naukowego, w szczegolności warto zwrócić uwagę na:
- zasady rekrutacji do koła nowych studentów
- zasady zmian personalnych (np. możliwść wykluczenia studenta z koła naukowego)
- zasady powłania nowego przewodniczącego koła
4. Wniosek o założenie koła naukowego, skierowanego do Pani Prorektor ds. Studenckich a w nim:
- nazwę koła,
- cel i zakres działalności,
- informację o zasięgu działania (przy jednym wydziale lub kilku wydziałach. Na powiadomieniu konieczny jest podpis dziekana lub kierownika katedry, że przyjmują powstanie koła do wiadomości),
- informacje o studencie wybranym do reprezentacji (imię i nazwisko, kierunek i rok studiów, nr albumu, adres e-mail, telefon kontaktowy),
- informacje o wybranym opiekunie koła spośród pracowników PJATK (chodzi o opiekuna naukowego spośród pracowników naukowo-dydaktycznych wraz z jego adresem e-mail i podpisem, że przyjmuje rolę opiekuna koła)
Dane kontaktowe i dokumenty

Wszystkie dokumenty należy dostarczyć do Pani Marty Myszewskiej (Dział Promocji), która odpowiada za administrowanie kołami naukowymi.
Marta Myszewska
Kierowniczka Działu Promocji
myszewska@pja.edu.pl
+48 22 58 44 503
pon. – pt. 10:00 – 18:00