Przejdź do treści

Informacje ogólne

O kursie

Kurs Zero jest przeznaczony dla studentów, którzy chcą przygotować portfolio i być gotowi na bardzo intensywne studia na 1. roku na Wydziale Sztuki Nowych Mediów. Kurs w języku angielskim łączy w sobie tradycyjne techniki, takie jak rysunek i malarstwo oraz umiejętności cyfrowe (Adobe CC). Co więcej, podczas zajęć w języku angielskim studenci trenują osobistą prezentację i są zachęcani do rozmowy z innymi uczestnikami zajęć. Historia komunikacji obejmuje podstawy komunikacji wizualnej oraz historię języka w Europie.

Czterysta dwadzieścia godzin od października do końca czerwca – bardzo intensywne zajęcia i zadania, międzynarodowe warsztaty dla najlepszych studentów (wraz ze studentami 1. roku) w ramach kursu oraz wykłady ze światowej sławy projektantami i specjalistami (goście PJATK). Regularne zajęcia odbywają się w godzinach wieczornych 17:00-20:00 od poniedziałku do czwartku. Czasami w weekend organizujemy plener malarski w Parku Łazienkowskim.


Procedura zapisu na kurs

  1. Kandydat dokonuje rejestracji na stronie kursu (zapisy dostęne od czerwca 2024);
  2. Kandydat jest umawiany na rozmowę kwalifikacyjną przez mail, podany przy rejestracji;
  3. Po zaliczeniu rozmowy kandydat dostaje maila z numerem konta do wpłaty czesnego;
  4. Po dokonaniu wpłat kandydat podpisuje umowę.

Opłaty:

Opłata za pełny kurs w języku polskim

10 000 zł
(możliwa płatność w ratach)

Opłata za pełny kurs w języku angielskim

13 000 zł
(możliwa płatność w ratach)

Zainteresowany? Zapisz się na kurs!

Zapisy na rok akademicki 2024/2025 już ruszyły! Zarejestruj się już dziś!

Skontaktuj się z Działem Rekrutacji, aby zadać pytania: preparatory-course@pja.edu.pl

SNM wystawa Iran

Program kursu

Malarstwo (45 godz./semestr)
Teoria kolorów, wykorzystanie koloru w martwej naturze. Podstawy malowania i kompozycji figur. Przegląd portfolio i konsultacje z prowadzącym.

Anna Eichler
Alicja Konarska

Rysunek (45 godz./semestr)
Podstawy rysowania postaci, martwa natura i anatomia ciała. Rysunek draperii i fałd, rysunek perspektywiczny i narracyjny. Przegląd portfolio i konsultacje z prowadzącym.

Anna Eichler
Alicja Konarska

Historia komunikacji (30 godz./semestr)
Historia komunikacji obejmuje podstawy komunikacji wizualnej oraz historię języka wizualnego w Europie.

dr Konrad Niemira

Język angielski (opcjonalnie) (30 godz./semestr)
Podczas zajęć z języka angielskiego studenci ćwiczą prezentację osobistą i są namawiani do rozmowy za innymi uczestnikami zajęć.

Mateusz Orzeł

Projektowanie graficzne (60 godz./semestr)
Komputer jako narzędzie graficzne, poznajemy system operacyjny oraz możliwości jakie daje nam “digital”. Od podstaw uczymy się programów z pakietu Adobe CC (interfejs, funkcje Ps, Ai, Id), tworzymy nasze portfolio. Pracujemy nad pewnością prezentacji projektów i autopromocji swoich prac.

dr Sabina Twardowska

Język polski (opcjonalnie) (30 godz./semestr)
Podczas zajęć z języka polskiego studenci ćwiczą prezentację osobistą i są namawiani do rozmowy za innymi uczestnikami zajęć.

Katarzyna Wnuczko


Zbuduj portfolio
z Kursem Zero

Podczas kursu skupimy się na Twoim tradycyjnym (teczka z pracami) i cyfrowym portfolio (PDF), gdzie zdigitalizujesz swoje prace i dodasz projekty, które powstaną na zajęciach. Wspólnie wyłonimy Twoje najlepsze umiejętności i nauczymy mówić o swoich projektach. Pomożemy Ci dostać się na wymarzone studia artystyczne.

Rysunek
preferowany format rysunku 100×70 cm lub 70×100 cm
rysunek postaci ludzkiej z natury – minimalny format 50×70 cm i 70×50 cm, minimum pięć prac rysunkowych;
martwa natura – minimum pięć prac rysunkowych;
inne formy rysunkowe (dowolna liczba prac)

Malarstwo
pejzaż – praca malarska wykonana dowolną techniką na papierze lub kartonie (minimalny format 50×70 cm i 70×50 cm, minimum pięć prac malarskich);
martwa natura – praca malarska wykonana dowolną metodą na papierze lub kartonie (minimalny format 50×70 cm i 70×50 cm, minimum pięć prac malarskich);
inne formy malarskie (dowolna liczba prac)

Fotografia
kolorowe lub czarno-białe – można zaprezentować fotografię portretową, pejzaż, dowolną kompozycję, reportaż (minimum dziesięć egzemplarzy w formacie A5 lub większym). Poza tym przyjmowane są również zdjęcia cyfrowe.


Zobacz prace naszych kursantów


Ciekawi opinii?

Phoung, Vietnam – 1st-year student, course alumni

Preparing an art portfolio can be challenging for beginners. If that is the case for you, Kurs_zero will be perfect. Students are prepared with not only traditional skills and knowledge but also the basic of graphic design. Besides, field trips are offered in the course. My instructors were enthusiastic, kind and motivated me to challenge and be myself.


Anastasiia, Ukraine – Master student, course alumni

Thank you for the Kurs Zero and for your help. I wouldn’t be able to pass the interview without your recommendations and questions. And the course itself was very helpful. Even though I worked in Adobe programs before, I saw another approach to problem-solving, saw how designer-thinking works and realized that it’s not easy. But it was fun, enjoyable and interesting. Thank you! See you in autumn.


Nanh, Vietnam – Course alumni

Opportunity is here ladies. Teacher and everything is so great. I hope new guys choose and learn this class with great Teacher
Love yo


FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Jest wiele pytań, z którymi codziennie próbujemy się zmierzyć!
Chcemy pomóc Ci poczuć się komfortowo i stać się częścią społeczności studentów PJATK.

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji, skontaktuj się z nami: myszewska@pjwstk.edu.pl.

1. Czy możemy ubiegać się o wizę lub kartę pobytu?

Tak, uczelniany Dział Rekrutacji zawsze wspiera młodych studentów w uzyskaniu wizy. Aby ją uzyskać, należy przynieść dowód wpłaty za kurs.

2. Czy PJATK oferuje zakwaterowanie w akademiku?

Niestety, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych nie posiada zakwaterowania ani akademika, specjalnie wskazanego dla studentów.

3. Czy mogę nie dostać się na PJATK po zakończeniu kursu?

Tak, istnieje taka możliwość. W niektórych przypadkach kurs nie będzie wystarczający, aby przygotować kandydata do przejścia rozmowy kwalifikacyjnej.

4. Kiedy można zapłacić za kurs?

Zazwyczaj prosimy o wpłaty pod koniec lipca.

A po kursie… Zapraszamy na studia!

Wydział Sztuki Nowych Mediów czeka na Ciebie! Skontaktuj się z Działem Rekrutacji i dowiedz się, jak możesz aplikować na studia w PJATK!