Powoli zbliżamy się do końca roku akademickiego w PJATK, czego znakiem jest zakończenie cyklu wykładów i spotkań z ekspertami Orange na naszej uczelni. Dzięki współpracy zawartej w 2023 roku między PJATK a Orange cyklicznie gościmy wybitnych specjalistów z firmy Orange, którzy dzielą się z naszymi studentkami i studentami swoją wiedzą i doświadczeniem. Zależy nam, aby nasi studenci mieli możliwość regularnego zapoznawania  się z najnowszymi trendami w różnych dziedzinach technologii.

W tym roku akademickim mieliśmy przyjemność gościć:

Annę Lewandowską, Dyrektorkę Doświadczeń Klientów i Obsługi B2C, która omówiła współczesne metody badania potrzeb i doświadczeń klientów, koncentrując się na znaczeniu Customer Experience. Podzieliła się praktykami i narzędziami wykorzystywanymi w Orange Polska do analizy i poprawy interakcji z klientami.

Pawła Tuszyńskiego, Kierownika Wydziału Centrum Badawczo-Rozwojowego, Orange Innovation Polska – ten specjalista przedstawił historię sztucznej inteligencji, opisując jej ewolucję od początków do współczesnych zastosowań. Jego wykład dostarczył głębokiego wglądu w rozwój tej technologii i jej wpływ na różne aspekty życia.

Wojciecha Maca, Kierownika Wydziału Sztucznej Inteligencji, Orange Innovation Polska –  Wojciech Mac opowiadał o botach i ich przyszłości. Wspólnie zastanawialiśmy się, czy i kiedy mogą one upodobnić się do człowieka.

Remigiusza Franka, Dyrektora Platform Cyfrowych Orange Polska, który poruszył temat przyszłości aplikacji, platform i robotyzacji. Zaprezentował kierunki rozwoju tych technologii oraz ich potencjalny wpływ na rynek pracy i codzienne życie.

Michała Rosiaka, Eksperta ds. Cyberbezpieczeństwa CERT Orange Polska – ten ekspert skupił się na zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem sieci. Jego wykład obejmował najnowsze zagrożenia cybernetyczne oraz strategie i narzędzia stosowane w celu ochrony infrastruktury cyfrowej.

Piotra Sobczyka, Dyrektora Business Insights w Orange Polska, który omówił przyszłość demokratyzacji danych, zwracając uwagę na to, jak dostęp do danych i ich analiza mogą wpływać na podejmowanie decyzji biznesowych i rozwój nowych usług.

Martę Skrzynecką, Liderkę Programu Cloud 2025 – Marta przedstawiła najnowsze trendy w rozwoju chmury obliczeniowej oraz omówiła przyszłość zawodów w tym obszarze. Jej prezentacja ukazała dynamiczne zmiany w sektorze IT oraz znaczenie chmury w nowoczesnym biznesie.

Justynę Adamczewską, Dyrektorkę Strategii i Rozwoju Sieci w Orange – ta świetna specjalistka skupiła się na wydajności i niezawodności sieci cyfrowych, przedstawiając główne wyzwania dla specjalistów sieciowych. Omówiła również perspektywy rozwoju technologii sieciowych i ich kluczową rolę w cyfrowym świecie.

Te spotkania nie tylko były niezwykłą okazją do zgłębienia kluczowych aspektów nowoczesnych technologii oraz wyzwań, przed którymi stoją specjaliści w branży, ale także stanowiły wsparcie w stawianiu pierwszych kroków w świecie IT dla naszych studentek i studentów. Ale to nie wszystko! Przedstawiciele Orange Polska nie tylko wzięli udział w naszych Targach Pracy PJATK, ale także zorganizowali na naszej uczelni Tydzień Pracodawcy z Orange. Podczas tego wydarzenia studenci mieli okazję zapoznać się z wieloma ofertami praktyk, porozmawiać z rekruterami oraz skosztować pysznej kawy.

Dziękujemy za ten wspaniały rok akademicki i mamy nadzieję, że następny przyniesie jeszcze więcej podobnych wrażeń!