Przejdź do treści

Wyposażenie studia

  • Lampy pozwalają na realizację zdjęć z ultra krótkimi czasami błysku umożliwiającymi zamrożenie ruchu, wielokrotny błysk podczas jednej ekspozycji z możliwością ustawienia opóźnień. Lampy wyposażone są w modyfikatory oświetleniowe takie jak softboxy, grid, wrota, stripboxy, reflektory i strumienice. Pozostałą cześć oświetleniową uzupełniają lampy reporterskie, czyli przenośne źródła oświetleniowe z zasilaniem bateryjnym.
  • W pracowni posiadamy urządzenie zawane Pixelstickiem. Posiada ono 200 diod, i pozwala na wyświetlanie dowolnej grafiki. W rezultacie realizujemy kreatywne przestrzenie malowane śwaitłem. Studio fotograficzne jest wykorzystywane zarówno w dydaktyce jak i pracach naukowych. Uczymy studentów Sztuki Nowych Mediów, Architektury Wnętrz i Informatyki.
  • Na wyposażeniu studia znajdują się lampy światła ciągłego i błyskowego. Na uwagę zasługują profesjonalne lampy szwajcarskiej firmy Broncolor, których moc jak i parametry można kontrolować za pomocą urządzeń mobilnych.
  • Na wyposażeniu studia znajdują się pełnoklatkowe lustrzanki cyfrowe posiadające dużą rozpiętość tonalną matryc światłoczułych. Na zajęciach uczymy studentów architektury, fizyki oświetlenia, kreatywnych technologii. Na przykład studenci realizują zdjęcia w technologii podwójnej ekspozycji realizując własny filtr rozmywający. 

Dotychczas powstało kilka prac naukowych opublikowanych na recenzowanych i międzynarodowych konferencjach. Studio posiada własne konto na Instagramie #studiopjatk na którym prezentowane są wybrane prace studentów. 


Galeria