Ważne informacje dotyczące studiów na Wydziale Zarządzania Informacją:

Wydział Zarządzania Informacją powstał w 2003 roku i prowadzi studia inżynierskie i uzupełniające magisterskie na kierunku zarządzanie informacją.

Studenci kierunku zarządzanie informacją uczą się jak stosować różnego rodzaju narzędzia informatyczne skutecznie wspomagające zarządzanie oraz nabywają biegłości w posługiwaniu się systemami informacyjnymi we współczesnych przedsiębiorstwach.

Podczas nauki studenci uzyskują szeroką wiedzę z zakresu zarządzania, ekonomii i informatyki. Szczególny nacisk kładziony jest na wykształcenie umiejętności dotyczących sprawnej organizacji przedsiębiorstwa, kompetentnego zarządzania projektami oraz rozwiązywania różnorodnych problemów dotyczących funkcjonowania organizacji (wymagających zarówno kompetencji „twardych”, jak i „miękkich”).

Czym wyróżnia się Zarządzanie Informacją w PJATK?

Czy zarządzanie informacją to kierunek dla mnie?

Kierunek zarządzanie informacją jest idealnym wyborem dla osób zainteresowanych połączeniem wiedzy z zakresu biznesu, technologii oraz analizy danych. Studenci na tym kierunku zdobywają niezbędne umiejętności do efektywnego gromadzenia, przetwarzania i wykorzystywania informacji w celu wspierania decyzji strategicznych w różnych dziedzinach działalności gospodarczej. Program nauczania zarządzania informacją skupia się zarówno na aspektach technicznych, jak i biznesowych, przygotowując absolwentów do wyzwań stawianych przez współczesny rynek pracy.

Zarządzanie informacją – dziedzina jutra.

Zarządzanie informacją to kluczowy element sukcesu w dzisiejszym świecie biznesu, gdzie ilość dostępnych danych stale rośnie. Kierunek ten umożliwia studentom rozwój umiejętności niezbędnych do efektywnego zarządzania tymi danymi, wykorzystując najnowsze narzędzia i technologie informatyczne. Absolwenci kierunku zarządzanie informacją są poszukiwani przez różnorodne organizacje, które potrzebują ekspertów w dziedzinie analizy danych oraz optymalizacji procesów informacyjnych dla osiągnięcia sukcesu biznesowego.

Czym różni się zarządzanie informacją od informatyki?

Zarządzanie informacją to stricte praktyczny, informatyczny kierunek. Program studiów zarządzania informacją wyróżnia się dodatkowymi komponentami zarządzania, analizy i komunikacji. Większość przedmiotów zarządzania informacją to przedmioty z zakresu IT (około 60% na studiach I stopnia i 80% na studiach II stopnia), pozostałe to przedmioty poszerzające kompetencje menedżerskie, przybliżajace umiejętności zarządzania zespołem i projektami IT, cenione w nowoczesnych firmach.

Władze Wydziału Zarządzania Informacją

Dziekan
dr Małgorzata Cieciora,
profesor PJATK

Prodziekan
mgr inż. Piotr Gago

Prodziekan
mgr inż. Rafał Muniak

Katedry Wydziału Zarządzania Informacją

Na Wydziale Zarządzania Informacją działają następujące katedry:

Nazwa katedryKierownik katedry
Ekonomia i Zarządzaniedr Małgorzata Cieciora, prof. PJATK
Metody Programowaniadr Krzysztof Barteczko, prof. PJATK
Organizacja Procesów Informacyjnychprof. dr hab. inż. Marcin Sikorski

Co po studiach?

Absolwenci zarządzania informacją zatrudniani są w przedsiębiorstwach jako menedżerowie (w szczególności menedżerowie projektów IT, inżynierowie procesu/produktu) oraz jako specjaliści uczestniczący w projektowaniu i wdrażaniu systemów informatycznych w zarządzaniu. Są oni bardzo dobrze przygotowani zarówno do pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych i handlowych, jak i w instytucjach finansowych i administracji – wszędzie tam, gdzie wyniki funkcjonowania organizacji są zależne od efektywnego wykorzystania informacji oraz od wysokich kompetencji ludzi, którzy te informacje analizują i przetwarzają.

Dodatkowo absolwenci studiów II stopnia na kierunku zarządzanie informacją posiadają kompetencje do pracy jako architekt oprogramowania, architekt rozwiązań chmurowych, tester oprogramowania czy analityk biznesowy.

Co więcej, absolwenci studiów zarządzanie informacją są także przygotowani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz do zarządzania projektami, w szczególności przy zastosowaniu metodyki Scrum.

Co więcej?

Oprócz programu nauczania PJATK organizuje warsztaty, szkolenia i dodatkowe zajęcia, które poszerzają wiedzę studentek i studentów Wydziału Zarządzania Informacją. Dzięki współpracy z biznesem, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych może z roku na rok oferować kursy, które uatrakcyjniają program nauczania i na bieżąco aktualizują wiedzę studentów względem zapotrzebowanie na rynku pracy.

Zainteresowany studiami?
Skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się z Działem Rekrutacji, aby otrzymać odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.