Już za niecały tydzień 13. edycja Warsaw Gallery Weekend! To idealny pomysł na kulturalne spędzenie czasu dla wszystkich pasjonatów sztuki i nie tylko!

W dniach 28 września-1 października w czasie czterodniowego przeglądu sztuki współczesnej pośród 43 wystaw organizowanych przez 37 galerii znajdziemy też wystawę „Szlak” autorstwa naszej wykładowczyni Wydziału Sztuki Nowych Mediów dr hab. Anny Klimczak, prof. PJATK.

Kuratorem wystawy jest Michał Suchora.

Będziecie mogli ją zobaczyć od czwartku 28 września aż do 20 października w Galerii Bacalarte przy ulicy Litewskiej 11-13, w lokalu 202.

„Instalacja (pt. „Szlak/A Trail”) jest spacerem po galerii. Przypomina ścieżkę w rezerwacie przyrody lub miejscu o ścisłych zasadach poruszania się. Wewnętrzny korytarz został zbudowany przy użyciu czarnej, przezroczystej tkaniny rozciągniętej na modułowych ramach. Tworzy to strukturę tunelu zwężającego się w niektórych obszarach a poszerzającego w innych, oferując punkty obserwacyjne. Przechodząc przez instalację widzowie mogą obserwować się nawzajem. Projekt jest inspirowany serią prac Anny Klimczak pod nazwą Woliera. Oryginalny pomysł klatki dla ptaków został przekształcony w środek komunikacji izolujący ludzi od architektury galerii i zaburzający jej proporcje. W przestrzeni znajdują się monitory stanowiące punkty świetlne, które umożliwiają zwiedzanie.”

Podczas Warsaw Gallery Weekend 2023 artyści i artystki jak co roku wezmą na warsztat to, co obecnie na świecie ważne. Wśród eksplorowanych przez twórców i twórczynie tematów dominują wątki związane z ciałem i tożsamością, technologią i rozwojem sztucznej inteligencji, stanem naszej planety w obliczu kryzysu klimatycznego oraz pamięcią i stosunkiem do historycznych narracji. Nie zabraknie też odniesień do bieżącej sytuacji społeczno-politycznej oraz prowokujących komentarzy do współczesności.