W dniach 1-10 sierpnia bieżącego roku w Tomioka White Art Museum (Minamiuonuma, pref. Niigata) odbywa się wystawa prac studentów i pedagogów Wydziału Sztuki Nowych Mediów PJATK pt. (Re)interpretacje sztuki japońskiej. Kuratorami wystawy są prof. Maki Nagumo (Uniwersytet Rikkyo) oraz dr Jakub Karpoluk (PJATK). Na wystawie zostaną zaprezentowane zwoje do wieszania kakejiku oraz parawany byōbu, które powstały w ramach warsztatów Traditional Japanese Painting (15–19.05.2023) prowadzonych przez kuratorów w PJATK.

W ramach wystawy zostaną także zaprezentowane prace prof. Maki Nagumo oraz obrazy i dzieła graficzne prof. Anny Eichler, wykładowczyni malarstwa na Wydziale Sztuki Nowych Mediów PJATK.

Organizacja wystawy była możliwa dzięki współpracy między PJATK, tokijskim Uniwersytetem Rikkyo oraz Tomioka White Art Museum.

Zobacz galerię zdjęć z wystawy