Studentki i studenci WKJ PJATK poznają wiele wymiarów kultury japońskiej poprzez regularne spotkania z wykładowcami, artystkami i artystami z Japonii. 16 maja 2024 w ramach zajęć WKP 2 dr Jakuba Karpoluka, mistrzyni Tachibana Hisako poprowadziła zajęcia poświęcone tradycyjnej muzyce japońskiej. Studenci mieli szansę wysłuchać koncertu oraz zagrać na shamisenie – jednym z najpopularniejszych japońskich instrumentów.

Kim jest Hisako Tachibana?

Hisako Tachibana – mistrzyni (shihan) gry na harfie koto oraz na shamisenie reprezentująca szkołę Miyagi, założycielka Szkoły Muzycznej Sakura Okoto. Od wielu lat gra koncerty indywidualne jak i współpracuje z różnymi instrumentalistami (m.in. fortepian, skrzypce, klarnet, flet shinobue), a w jej repertuarze znajdują się utwory tradycyjne jak i współczesne. Artystka tworzy także oprawy muzyczne spektakli teatralnych, występowała m.in. w musicalu Sendai Cat (Kot z Sendai) oraz sztuce Dwie kobiety z Krainy Śniegu. Jest autorką muzyki do spektakli autorstwa Masaoki Shikiego: Podróż do krainy Michinoku oraz Świat Księcia Promienistego. Występowała m.in. w Japonii, Polsce, Australii, Malezji i Singapurze.

Zainteresowany studiami? Skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się z Działem Rekrutacji, aby otrzymać odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

rekrutacja@pja.edu.pl