Miło nam poinformować, że nasza studentka Marharyta Prykhodska została finalistką międzynarodowego konkursu na plakat z okazji 550 urodzin Mikołaja Kopernika.

Marharyta Prykhodska studiuje na Wydziale Sztuki Nowych Mediów. Obecnie kończy trzeci rok studiów I stopnia na kierunku grafika (tryb stacjonarny, polskojęzyczny).

Pracę dyplomową przygotowywała pod kierunkiem dr Anny Światłowskiej w Pracowni Projektowania Graficznego.

O konkursie

Międzynarodowy konkurs na plakat pod tytułem 550 urodziny Mikołaja Kopernika jest adresowany do studentów i absolwentów ostatnich 5 lat po ukończeniu studiów.

Konkurs odbywa się w ramach Światowego Kongresu Kopernikańskiego z okazji ustanowienia uchwałą Senatu RP roku 2023 rokiem Mikołaja Kopernika. Kongres organizują wspólnie: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie oraz Polska Akademia Nauk.

Na konkurs wpłynęło 520 prac z kilkudziesięciu krajów. O przyznaniu 12 nagród zdecydowało pięcioosobowe jury finałowe w składzie:

Jarek Bujny
Rikke Hansen
Nikodem Pręgowski
Joost Bottema
Agnieszka Ziemiszewska

Organizatorem konkursu jest Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.