Zapraszamy na SLAVIC GLITCH – wystawę, performans i imprezę, czyli efekt dwutygodniowych warsztatów mających na celu pracę ze specyficznie słowiańską estetyką, ideami i odniesieniami w rozwijaniu istniejących lub nowych środowisk cyfrowych.

W piątek 17 listopada 2023 w godzinach 14.30 – 17.30 wpadnijcie do budynku C, sala C5 (w dotarciu na miejsce pomogą Wam strzałki).

Na czym polegała myśl warsztatów?

Pomysł polegał na zaproponowaniu alternatywy dla zachodniej dominacji w projektowaniu środowisk cyfrowych i wykorzystaniu formalnych, symbolicznych i metaforycznych elementów z dziedzictwa kulturowego Europy Środkowej / Wschodniej w tym procesie twórczym, wymyślaniu nowych lub „glitchowaniu” obecnych wirtualnych przestrzeni, jakie znamy, słowiańskim akcentem. Zasadnicze pytanie stojące za tymi eksperymentami brzmi: w jaki sposób lokalna kultura może nadal wizualnie i funkcjonalnie manifestować się i rozwijać z własnym unikalnym wyglądem i uczuciem oraz tożsamością w zglobalizowanych, ogólnych, jednorodnych przestrzeniach cyfrowych / internetowych.

Podczas warsztatów studenci pracowali z różnymi narzędziami cyfrowymi do tworzenia stron internetowych, aplikacji lub gier, AR / VR, kreatywnego kodowania i animacji 3D.

Warsztat poprowadzili Paweł Pokutycki oraz Sonia Górecka. Uczestniczący studenci: Adi Ahrba, Ksenyia Brynkevich, Maria Domińczak, Arin Gorgulu, Lizaveta Kasinskaya, Yana Karastasiliova, Veronika Kazak, Bartosz Kołodziej, Oleksandra Olenchenko, Varvara Paplauskaya, Agata Pietras, Daryia Rastapchuk, Oleksandra Shevchuk.