Projekt identyfikacji wizualnej dla XR_Center PJATK wykonany przez dr Mateusza Szewczyka w ramach kooperacji Art & Design Lab zdobył srebro na European Design Awards 2024 w kategorii Branding / Print Identity Applications.

Za wdrożenie projektu strony internetowej odpowiadał mgr inż. Rafał Masłyk. Do współpracy zostali zaangażowani studenci. Model 3D wykonany przez Panów Adriana Szumilasa i Karola Kłaputa stał się częścią stworzonej identyfikacji.

Jako wydział SNM mieliśmy okazję pokonkurować, ale i poznać się z jednymi z najlepszych Polskich i Europejskich studiów projektowych w tym m.in: Studio Otwarte, Podpunkt Studio, TOFU Studio, Hopa Studio, Studio Airport (Niderlandy).

Nagrodę wręczyła Pani Barbara van Santen, menagerka BNO – największej społeczności projektantów i agencji projektowych w Niderlandach (Odpowiednik Polskiego STGU).

Krótka animacja prezentująca projekt: