Skończyłeś/łaś informatykę I stopnia i zastanawiasz się co dalej? Jesteśmy pewni, że przekonamy cię do podjęcia studiów II stopnia w PJATK!

Tegoroczny ranking ELA (Ekonomicznych Losów Absolwentów) zestawiający medianę średnich miesięcznych zarobków w pierwszym roku po ukończeniu studiów został zdominowany przez informatykę. Spośród pierwszych 50 kierunków studiów, których absolwenci osiągają najwyższe pensje w pierwszym roku po uzyskaniu dyplomu (obrona w roku 2021), tylko 7 nie ma związku z informatyką. Zdecydowana większość, bo aż 43, co stanowi prawie 90% czołówki rankingu, dotyczy informatyki, elektroniki, analizy danych cyfrowych, robotyki itp.

W ścisłej czołówce znalazła się też informatyka II stopnia na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Mediana średnich zarobków naszych absolwentów w pierwszym roku po dyplomie to prawie 9700 zł brutto miesięcznie! To czwarty najlepszy wynik ze wszystkich kierunków w Polsce!

Jesteśmy dumni, że zaraz po ukończeniu naszej uczelni absolwenci mogą cieszyć się tak wysokimi wynagrodzeniami. To dowód na to, że studia na PJATK są niezwykle wartościowym elementem w ich CV.

Rekruterzy doceniają także doświadczenie, które nasi absolwenci zdobywali już podczas nauki. Program studiów II stopnia w PJATK został zaprojektowany tak, aby umożliwić studentom łatwe połączenie zajęć z pracą zawodową, co dodatkowo podnosi ich atrakcyjność na rynku pracy.

Studia II stopnia na PJATK to znacznie więcej niż kolejny etap edukacji. To także niepowtarzalna szansa na:
– pogłębienie wiedzy w obszarze najnowszych trendów informatycznych,
– doskonalenie umiejętności programowania,
– tworzenie zaawansowanych aplikacji biznesowych,

a także przeprowadzanie analizy z wykorzystaniem niekonwencjonalnych metod inżynierii dużych zbiorów danych (Big Data).

Wiedza i umiejętności zdobyte w PJATK to klucz do poszerzenia perspektyw na rynku pracy oraz drzwi do prestiżowej kariery w branży IT w Polsce, w Europie i na świecie.