W sobotnią noc (18 maja 2024 roku) Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych otworzyła swoje drzwi nie tylko dla studentów, ale i dla zwiedzających! Po raz kolejny zostaliśmy częścią warszawskiej Nocy Muzeów! Cieszymy się z ogromnej frekwencji podczas tegorocznego wydarzenia.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się oczywiście japońskie stoiska, na czele z naszymi Japońskimi Wróżkami. Wróżki, ubrane w tradycyjne japońskie kimona, oferowały gościom wróżby i opowieści, które wprowadziły wszystkich w atmosferę dalekowschodniej magii.

Koncert wyjątkowej artystki, która przyjechała do nas wprost z Japonii, przyciągnął tłumy widzów. Hisako Tachibana zaprezentowała szeroki repertuar grając na tradycyjnych instrumentach takich jak shamisen oraz harfa koto. Było to nie tylko muzyczne, ale również wizualne widowisko, dzięki multimedialnej oprawie zaprojektowanej przez studentkę Wydziału Sztuki Nowych Mediów PJATK.

Odwiedzający mieli też okazję wziąć udział warsztatach sitodruku, spróbować azjatyckich słodkości, czy zrobić sobie zdjęcie w jednym z japońskich foto-spotów.   Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, niezależnie od wieku i zainteresowań. Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez zaangażowania naszych studentów, wykładowców i pracowników PJATK. To dzięki nim tegoroczna Noc Muzeów była dobrze przygotowana, pełna atrakcji i pozytywnych wrażeń.

Wszystkim odwiedzającym bardzo dziękujemy za udział! Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję i nowe, równie fascynujące atrakcje!

Dla tych, którzy chcieliby zobaczyć więcej i dowiedzieć się więcej o atrakcjach, które były dostępne podczas tej wyjątkowej nocy, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej PJATK oraz strony wydarzenia na Facebooku.