Co to było za spotkanie! 7 marca gościliśmy w naszej uczelni Kierownika Wydziału Sztucznej Inteligencji Orange Innovation Polska – Wojciecha Maca w ramach jednego ze spotkań z serii #PrzełączSięNaPrzyszłość. Studentki i studenci nie zawiedli, aż 60 osób przybyło porozmawiać o technologiach przyszłości.

Specjalista przedstawił zebranym fascynującą historię botów. Opowiedział o ich ewolucji i podzielił się głęboką wiedzą na temat systemów, które kierują znanymi nam botami. Następnie rozpoczął interesującą dyskusję o niemal filozoficznym charakterze, zadając pytanie, czy uważamy, że boty są inteligentne i czy działają z intencją? To zagadnienie skłoniło zebranych do refleksji i aktywnej wymiany opinii. Rozmowy trwały nawet po zakończeniu spotkania, a Pan Wojciech Mac odpowiedział jeszcze na wiele pytań zainteresowanych osób. Serdecznie dziękujemy za przekazanie tak dużej dawki wiedzy naszym studentkom i studentom!

A już 19, 20, 21 i 23 marca (wtorek-czwartek oraz sobota) zapraszamy wszystkie studentki i wszystkich studentów PJATK na Tydzień Pracodawcy z Orange! Czeka na Was wiele atrakcji, ofert praktyk i kolejnych inspirujących spotkań ze specjalistami najnowszych technologii. Nie możecie tego przegapić!