Kurs przygotowawczy z grafiki i architektury wnętrz

Wydział Sztuki Nowych Mediów ogłasza nabór do kolejnej grupy kursu z zakresu rysunku, malarstwa i historii sztuki dla kandydatów na studia na kierunku grafika i architektura wnętrz.

1. O kursie

2. Harmonogram

3. Zapisy

Cykl warsztatów i wykładów obejmuje:

1. Sprawdzenie umiejętności rysunkowych i malarskich oraz przestrzennego myślenia (warsztaty)
2. Praktyczne ćwiczenia z zakresu rysunku i malarstwa (model, akt, perspektywa, kompozycja, martwa natura) (warsztaty)
3. Wybrane zagadnienia z historii sztuki (seminarium)

Zajęcia prowadzone są przez asystentów Pracowni Rysunku i Malarstwa oraz wykładowców Historii Sztuki z Wydziału Sztuki Nowych Mediów PJATK.

Kurs obejmuje 16 spotkań po 4 godziny lekcyjne (45 minut)

- Rysunek 7x4 godziny lekcyjne - w sumie 28 x 45 minut (ćwiczenia)
- Malarstwo 7x4 godziny lekcyjne - w sumie 28 x 45 minut (ćwiczenia)
- Historia sztuki 2x4 godziny lekcyjne - 8x45 minut (wykłady)

Harmonogram spotkań:

Początek zajęć 12 kwietnia 2022 (wtorek), zajęcia od 17.00 do 20.00

Malarstwo, wtorek, godz. 17.00-20.00
Rysunek, środa, godz. 17.00-20.00
Historia Sztuki, godz. 17.00-20.00 (zajęcia we wtorek 10 i 17 maja, budynek B sala B110).

Koszt kursu: 1600PLN

Osoby, które ukończą kurs z grafiki lub architektury wnętrz w momencie podjęcia studiów w PJATK otrzymają rabat w wysokości 1000PLN na czesne (jednak nie więcej niż pierwsza rata czesnego, w przypadku podjęcia studiów niestacjonarnych).

Na kurs należy przynieść ze sobą:
Na malarstwo: min. 3 pędzle (płaskie, o różnych szerokościach – 0,5 cm, 1 cm i 3 cm), farby – najlepiej akrylowe (podstawowy zestaw kolorów – min. 5 kolorów).
Na rysunek: ołówki, gumka chlebowa i zwykła, spinacze do mocowania kartonów.
Brystol format 50X70cm

Kurs będzie realizowany stacjonarnie z zachowaniem wszelkich rygorów sanitarnych.
W przypadku, zmiany przepisów prawa zakazujących prowadzenia zajęć w trybie stacjonarnym zajęcia prowadzone będą on-line, w połączeniu z indywidualnymi konsultacjami stacjonarnymi (nauczanie hybrydowe). Kwota odpłatności z Kurs pozostaje niezmienna niezależnie od formy prowadzenia zajęć (stacjonarne, hybrydowe, on-line).
W przypadku odwołania Kursu ze względu na przepisy krajowe lub w wyniku działania siły wyższej, uczestnikom nie przysługuje rekompensata z tytułu jego odwołania. W takim wypadku kwota z Kurs zostanie zwrócona proporcjonalnie do liczby zajęć, które się odbyły.

1. Kandydat musi wypełnić formularz oraz podpisać klauzulę informacyjną
  2. Po wprowadzeniu danych kursanta do systemu PJATK, kandydat otrzyma mailem indywidualny numer konta bankowego
  3. Po wykonaniu wpłaty, kandydat wysyła potwierdzenie przelewu wraz z podpisaną klauzulą informacyjną na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  4. Kandydat otrzymuje mailem potwierdzenie z Działu Rekrutacji o zapisaniu się na kurs.

Uwaga: Informujemy, że przy zapisach obowiązuje kolejność zgłoszeń.
Jako zgłoszenie rozumiemy wykonanie wszystkich punktów od 1 do 3.

Dział Rekrutacji PJATK
tel.: (+48) 22 58 44 590