Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz Teatr Akt organizują 27 edycję Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych ROZDROŻE 2023.

5 października (w czwartek) o godz. 18:00 odbędzie się prelekcja kuratorki i krytyczki sztuki z Tokio Yukiko Shikaty o twórczości Shiro Takataniego i grupy Dumb Type z Kioto, która szczególnie może zainteresować studentki i studentów Wydziału Sztuki Nowych Mediów oraz Wydziału Kultury Japonii PJATK.

„W swej prelekcji Yukiko Shikata przedstawi twórczość Shiro Takataniego, skupiając się na dziełach performatywnych artysty, zwłaszcza na różnicach między jego pracą w grupie Dumb Type, a pracą indywidualną. Po wprowadzeniu prelegentki będzie pokazany film Shiro Takatani – between nature and technology (Shiro Takatani – między naturą a technologią).”

Wstęp na prelekcję i projekcję filmu jest wolny.

Zachęcamy do sprawdzenia innych wydarzeń zaplanowanych w ramach 27. Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych.