Zapraszamy na wernisaż ilustracji do najnowszej książki Ka Mochi „Matsuri”, który odbędzie się w dniu 25 kwietnia o godz. 17:00 w Auli Głównej B/1, w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

O autorce:

Kasia Mochi

Urodziła się w Warszawie. Jej pasją i pracą jest sztuka, ilustracja i pisanie. Po ukończonych w Warszawie studiach zajęła się modą i rysowaniem. Pracowała w miesięcznikach „Pani” i „Twój Styl”. Mieszkała przez wiele lat w Japonii. Jej prace pokazywano na wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in na Tokyo Designers Week, na wystawie Shibuya Art Awards w galerii Hikarie w Tokyo, BDFIL Festival de Bande Dessinée w Lozannie. Dwukrotnie, w 2015 i 2017, przyznano jej rezydencję artystyczną w programie A.I.R. Kamoe Art Center w Hamamatsu. Przez dwa lata prowadziła warsztaty artystyczne w Shizuoka Daigaku Gakkuin University. Ilustruje teksty do magazynu „Pismo”, prowadzi zajęcia Visual Journalism (grafika wydawnicza) w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Na początku 2020 r. nakładem wydawnictwa Tatarak ukazała się jej debiutancka książka dla dzieci (a trochę też dla dorosłych) pt. „Dzieci z Hamamatsu”.