Przejdź do treści

Bartłomiej Maroń

1. Co wpłynęło na podjęcie przez Pana studiów MBA w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych?

Po pierwsze pracowałem w IT i chciałem się rozwijać w tym kierunku pod kątem menadżerskim, nabyć więcej kompetencji. Rozpoczynając studia MBA dla branży IT Polsko – Japońskiej Akademii Technik Komputerowych startowałem z pozycji Team Lidera i chciałem w przyszłości awansować na stanowiska zarządcze. Natomiast drugą motywacją, był fakt, iż Polsko – Japońska Akademia Technik Komputerowych jest Uczelnią z profilem informatycznym, więc to nie byłyby tylko studia biznesowe pod względem ogólnym tylko profilowane w obszarze IT.

2. Jak wspomina Pan czas spędzony na MBA 4 IT w PJATK? Co było dla Pana najistotniejsze podczas samych studiów?

Część zajęć na studiach MBA w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych była dla mnie szczególnie cenna. Dzięki zajęciom z Katarzyną Olszyńską, podczas których dyskutowaliśmy na temat kompetencji miękkich zrozumiałem, jak ogromną rolę grają niuanse komunikacyjne, nad którymi nie zastanawiamy się dosyć długo w naszej codziennej pracy z zespołem – łatwo jest wymagać, stworzenie naprawdę dobrej, swobodniej atmosfery, pełnej kultury pracy polega na stałej pracy w tym kierunku – to naprawdę bardzo mi pomogło.

3. Jakie obszary z programu kształcenia poruszane podczas studiów MBA były dla Pana najistotniejsze i najbardziej przydały się w Pana życiu zawodowym?

Tak jak już wspominałem, na pewno Psychologia Biznesu – zajęcia z Katarzyną Olszyńską, wiedzę, którą zdobyłem na tych wykładach wdrażałem bezpośrednio do moich działań. Myślę, że warto przytoczyć tu jeszcze: Grywalizację z Pawłem Tkaczykiem, czy Wystąpienia publiczne z Krzysztofem Górlickim. Dodam jeszcze Cyberbezpieczeństwo tu prowadzący Kamil Wiśniewski, w bardzo ciekawy sposób zaangażował grupę do działania. Spotkania z tymi Wykładowcami, były naprawdę wartościowe i dały ogromny zastrzyk wiedzy. To bardzo ciekawe, magnetyczne osoby, które swoim zaangażowaniem inspirują.

4. Jakie wartości, poza samym programem kształcenia, były dla Pana najistotniejsze podczas samych studiów MBA?

Myślę, że ogromną siłą studiów MBA dla branży IT w Polsko – Japońskiej Akademii Technik Komputerowych są spotkania z charyzmatycznymi osobami, które inspirują do działania, zgłębiania wiedzy oraz wykorzystania jej w pracy.

5. Jakich wskazówek mógłby Pan udzielić potencjalnym kandydatom na studia MBA?

Powiedziałbym, żeby nie czekali z decyzją zbyt długo! Mówiono mi, bym przed pójściem na studia MBA zdobył większe doświadczenie na stanowisku kierowniczym, ponieważ tylko wtedy ta forma procesu edukacji będzie dla mnie opłacalna. Uważam, że jeśli ktoś ma potencjał lidera, zajmuje stanowisko liderskie, bądź zarządza własną działalnością, to im wcześniej tym lepiej, nawyki w działaniach zawodowych nie są jeszcze na tyle zmanierowane.