Przejdź do treści

Artur Wyszyński

1. Co wpłynęło na podjęcie przez Pana studiów MBA w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych?

Jeśli chodzi o samą Polsko – Japońską Akademię Technik Komputerowych, w moim środowisku zawodowym spotykam się z wieloma osobami, które ukończyły proces edukacji na tej Uczelni i tak naprawdę to dzięki tym rekomendacjom zdecydowałem się na podjęcie studiów MBA dla branży IT. Moją główną potrzebą była chęć zmiany, zrobienia czegoś więcej, wyrwania się z monotonii.

2. Jak wspomina Pan czas spędzony na MBA 4 IT w PJATK? Co było dla Pana najistotniejsze podczas samych studiów?

Najistotniejsza podczas samych studiów była dla mnie wymiana doświadczeń z innymi Studentami, którzy są na podobnym etapie życiowym. Drugim równie cennym elementem było zwrócenie uwagi na zagadnienia, na które wcześniej zwyczajnie nie miałem czasu. To tematy związane z marketingiem, cybersecurity oraz psychologiczne podejście do biznesu, które okazało się bardzo przydatne i gotowe do wdrożenia bezpośrednio po zajęciach.

3. Jak ocenia Pan współpracę studentów MBA podczas trwania zajęć oraz kontakt pomiędzy studentem a wykładowcą. Czy relacje, które udało się stworzyć, są dla Pana ważne?

Bardzo pozytywnie oceniam relację student – student! Studia dały nam przestrzeń do integracji grupy, wielu ciekawych rozmów, wymiany doświadczeń, dyskusji na ważne tematy. Na studiach MBA dla branży IT poznałem bardzo wartościowych ludzi z dużym doświadczeniem. Wierzę w to że, kontakty, które nabyłem pozostaną na długie lata.
Jeśli chodzi o relację z Wykładowcami w większości przypadków były one bardzo dobre. Mimo iż mieliśmy do czynienia ze specjalistami w swoich dziedzinach, nie odczułem traktowania nas Studentów „z wyższością”. Udało się nam stworzyć relację partnerską, która wpływała na otwartość, dobrą atmosferę i swobodę wypowiedzi.

4. Jakie wartości, poza samym programem kształcenia, były dla Pana najistotniejsze podczas samych studiów MBA?

Może ta wartość nie wynika bezpośrednio ze studiów MBA, ale po ukończeniu procesu edukacji w Polsko – Japońskiej Akademii Technik Komputerowych samą wartością było to, że otworzyłem się na nowe. To taki trochę nowy start – nowe spojrzenie na znane już zagadnienia, bodziec do działania w nowym stylu.

5. Jakich wskazówek mógłby Pan udzielić potencjalnym kandydatom na studia MBA?

Uważam, że dla osób bezpośrednio związanych z branżą IT studia MBA na Polsko – Japońskiej Akademii Technik Komputerowych są naprawdę wartościowym miejscem do poszerzenia swojej wiedzy nie tylko teoretycznej ale i praktycznej. Największą korzyścią tych studiów są spotkania, dyskusje i wymiana doświadczeń z osobami, które na co dzień podejmują podobne tematy w kwestii swoich działań zawodowych, dlatego warto być otwartym na rozmowę i przjmowanie wiedzy.