Z radością informujemy, że podczas tegorocznej edycji Berlin Science Week studenci Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych zaprezentują swoje niezwykłe prace w ramach wystawy „School of Not-knowing: The Cosmic Dancer”!

Studenci Wydziału Sztuki Nowych Mediów w PJATK, współpracując z naukowcami, postanowili zgłębić najważniejsze tajemnice wszechświata – od ciemnej energii, przez czasoprzestrzeń, po pochodzenie cząstek kosmicznych oraz możliwość istnienia życia poza Ziemią. Ich prace łączą sztukę z nauką, wykorzystując zarówno tradycyjne plakaty, jak i nowoczesne projekcje VR 360°, oferując nowatorskie spojrzenie na złożone zjawiska astrofizyczne. Ta interdyscyplinarna fuzja sztuki nowych mediów i nauki tworzy innowacyjne podejścia do interpretacji i prezentacji badań naukowych.

Berlin Science Week to coroczne święto nauki, które gromadzi czołowych przedstawicieli sztuki, polityki, biznesu, nauki i mediów, aby uhonorować najbardziej przełomowe odkrycia naukowe oraz stworzyć przestrzeń do wymiany doświadczeń. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Common Ground”, inspirującym do niwelowania podziałów i wspólnego poszukiwania rozwiązań w obliczu globalnych wyzwań.

Kiedy: 3-10 listopada

Gdzie: Science & Culture FORUM, Holzmarkt 25, Berlin

Zainteresowany studiami? Skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się z Działem Rekrutacji, aby otrzymać odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

rekrutacja@pja.edu.pl