Od 27 maja do 14 czerwca 2024 roku w Galerii Medium Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie odbyła się wystawa twórczości dydaktyków Instytutu Sztuk Pięknych Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zatytułowana „aObrazowanie”. Wystawa była wynikiem współpracy Wydziału Sztuki Nowych Mediów PJATK z Wydziałem Sztuki UWM, w ramach której na przełomie marca i kwietnia odbyła się również wystawa prac dydaktyków PJATK w Olsztynie.

Wystawa zbiorowa komponowała w sobie różnorodne techniki, media, style, formy, jednocześnie zostawiając odbiorcom pole do samodzielnych poszukiwań ich wspólnego mianownika. Choć harmonijne skomponowanie zbiorowej wystawy może stanowić pewnego rodzaju wyzwanie, to „aObrazowanie” podjęło próbę przedstawienia spójnej historii, bez stłamszenia indywidualnych artystycznych wypowiedzi.

Interpretacji motywu przewodniego, jakim było „aObrazowanie”, publiczność również musiała się podjąć samodzielnie. Monika Murawska w swojej recenzji wystawy stara się zmierzyć z tym określeniem na swój własny sposób. Nawiązując do W.J.T. Mitchella, Philippe’a Jaccotteta, a nawet świętego Augustyna, przedziera się przez meandry Obrazowania i „aObrazowania”.

Zainteresowany studiami? Skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się z Działem Rekrutacji, aby otrzymać odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

rekrutacja@pja.edu.pl