W dniu 14 maja 2024, o godzinie 10:15 w sali A/Aula 160 odbędzie się wykład projektantów z Meksyku, którzy opowiedzą o swoim kraju, twórczości, a także odpowiedzą na pytania publiczności.

Gośćmi Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych będą znakomici meksykańscy projektanci:

• Abraham Méndez,
  • Carlos Joaquin Ramírez,
  • Federico López Escalante.

Spotkanie w języku angielskim i hiszpańskim (tłumaczenie i koordynacja Elżbieta Chojna).

Organizacja spotkania PJATK:

• dr hab. Agnieszka Ziemiszewska, prof. PJATK,
  • mgr Piotr Sieciński.

Zapraszamy!

Abraham Méndez

Grafik, typograf, plakacista, edukator. Absolwent Wydziału Sztuk Plastycznych Universidad Veracruzana, ukończył studia magisterskie w zakresie projektowania typograficznego w Gestalt Studies Center. Członek Association Typographique Internationale i współorganizator Forum Typograficznego „TIPO X”. Wykładowca w Instytucie Sztuk Plastycznych Universidad Veracruzana.

Carlos Joaquin Ramírez

Studiował projektowanie graficzne na Facultad del Hábitat na Universidad Autónoma de San Luis Potosí. Od tego czasu pracuje jako grafik, projektant i ilustrator.Był koordynatorem redakcji na Universidad de Las Américas w Puebla i zastępcą dyrektora obszaru sztuk wizualnych w Centro de las Artes de San Luis Potosí Centenario (CASLP), gdzie stworzył CASLP Design Laboratory. Założyciel kolektywu el Gatorojo, w którym pełnił funkcję dyrektora artystycznego, tworząc projekt marek. Prowadził wykłady i warsztaty na różnych uniwersytetach w Meksyku i na całym świecie.

Federico López Escalante

Grafik projektant, plakacista. Ukończył Szkołę Sztuk Wizualnych na Universidad Veracruzana. Brał udział w wystawach zbiorowych w Meksyku i za granicą. W 1992 roku założył studio ería Free Format zajmujące się projektowaniem graficznym i sitodrukiem.