11 września 2024 roku w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie mieliśmy zaszczyt gościć Wiceprzewodniczącego Izby Radców Zgromadzenia Narodowego Japonii, Pana Hiroyukiego Nagahamę wraz z delegacją oraz Ambasadora Japonii w Polsce, Jego Ekscelencję, Pana Akio Miyajimę.

Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych reprezentowali: Rektor, dr hab. Jerzy Paweł Nowacki, Prorektor, prof. dr hab. inż. Maria Elżbieta Orłowska oraz Dziekan Wydziału Kultury Japonii, prof. dr hab. Jerzy S. Wasilewski.

Wizyta rozpoczęła się od kurtuazyjnego spotkania z władzami uczelni, podczas którego Rektor przypomniał, że PJATK powstała 30 lat temu dzięki wsparciu rządu Japonii oraz ekspertów z JICA, podkreślając, że dynamiczny rozwój uczelni świadczy o sukcesie tej inicjatywy. Podziękował także za nieustanną życzliwość ze strony japońskiej, wyrażoną m.in. przez tę wizytę. Podkreślił również istotną rolę Wydziału Kultury Japonii, który nie tylko uczy języka, lecz także przybliża kulturę Japonii, stając się kolejnym symbolem współpracy i przyjaźni między tymi dwoma krajami.

Pan Hiroyuki Nagahama podziękował za serdeczne przyjęcie oraz pogratulował PJATK imponującego rozwoju. Wyraził nadzieję na dalszy dynamiczny rozwój uczelni jako symbolu współpracy polsko-japońskiej. Wiceprzewodniczący powiedział, że w przyszłości z przyjemnością poleci PJATK swojemu nowo narodzonemu wnukowi.

Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze. Podobnie ciepły klimat towarzyszył spotkaniu ze studentami Wydziału Kultury Japonii. Młodzi ludzie opowiadali o swoich doświadczeniach z nauką języka japońskiego, planach na przyszłość oraz chęci wyjazdu do Japonii w celu dalszego pogłębiania wiedzy. Wśród rozmów pojawiły się również humorystyczne wątki, takie jak trudności związane z pisaniem znaków kanji czy pytania o najciekawsze miejsca do odwiedzenia w Japonii. Natomiast goście byli pod wrażeniem przygotowanej przez studentów dekoracji i wystroju wnętrz, które oddawały atmosferę przyjaźni między Polską a Japonią.

Wizyta japońskiej delegacji miała miejsce w ramach oficjalnych spotkań w Polsce. 10 września 2024 roku delegacja odwiedziła Senat RP, gdzie spotkała się z Wicemarszałkiem Senatu Rafałem Grupińskim. Celem obu wizyt było pogłębianie relacji między Polską a Japonią. PJATK, jako instytucja działająca od 30 lat na rzecz zacieśniania więzi polsko-japońskich, z dumą po raz kolejny gościła tak zaszczytnych gości w swoich murach.

Zainteresowany studiami? Skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się z Działem Rekrutacji, aby otrzymać odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

rekrutacja@pja.edu.pl