W środę, 31 lipca 2024 roku w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie mieliśmy zaszczyt gościć Ministra Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii, Pana Masahito Moriyamę oraz Ambasadora Japonii w Polsce, Pana Akio Miyajimę, wraz z delegacją.

W skład delegacji japońskiej weszli:

— Hiroyuki Suzuki, Sekretarz Ministra Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii
— Koji Kitayama, Dyrektor Wydziału Spraw Międzynarodowych w Sekretariacie Ministra
— Toshiaki Mizuno, Dyrektor Biura Współpracy Międzynarodowej w Wydziale Spraw Międzynarodowych
— Yuko Kamoshita, Zastępca Dyrektora Wydziału Spraw Międzynarodowych
— Akio Miyajima, Ambasador Japonii w Polsce
— Seiji Masuda, Pierwszy Sekretarz Ambasady Japonii w Polsce

Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych reprezentowali:

— Prorektor PJATK, prof. dr hab. inż. Maria Elżbieta Orłowska
— Dziekan Wydziału Kultury Japonii, prof. dr hab. Jerzy S. Wasilewski
— Wykładowczyni Wydziału Kultury Japonii, mgr Ewa Krassowska-Mackiewicz

Podczas wizyty Pan Minister Masahito Moriyama rozmawiał z Prorektor ds. Nauki, Profesor Marią Orłowską na temat silnych więzi między Uczelnią a Japonią. Po oficjalnej części spotkania Pan Minister wraz z delegacją miał okazję zwiedzić uczelnię i zapozować do pamiątkowego zdjęcia pod tablicą upamiętniającą założenie Uczelni 30 lat temu. W Sali Senatu odbyło się również spotkanie z przedstawicielami wykładowców i studentów Wydziału Kultury Japonii. Delegatom zaprezentowano program studiów, metody nauczania oraz opowiedziano o wymianach międzynarodowych z Japonią, które oferuje PJATK. Ogromnym wyróżnieniem dla naszych studentów i studentek była możliwość rozmowy z gośćmi i podzielenie się swoimi doświadczeniami związanymi z historią i kulturą Japonii.

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych od 30 lat jest ośrodkiem łączącym Polskę z Japonią. Takie wizyty są dla nas niezwykle ważne, gdyż przyczyniają się do wzmacniania relacji i rozwijania współpracy polsko-japońskiej w dziedzinie kultury i edukacji.

Zainteresowany studiami? Skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się z Działem Rekrutacji, aby otrzymać odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

rekrutacja@pja.edu.pl