Serdecznie zapraszamy do Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych (PJATK) podczas Nocy Muzeów 2024!

PJATK – warszawska uczelnia niepubliczna, która w tym roku świętuje 30-lecie swojego powstania, dołącza do innych instytucji kulturalnych w stolicy i otwiera swoje drzwi, aby dzielić niepowtarzalne emocje tej wyjątkowej nocy.

Przenieście się z nami do Japonii i poznajcie kulturę, język, a także tradycje tego kraju, które są nieodłącznym elementem życia społeczności Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. W świat Kraju Kwitnącej Wiśni wprowadzą Was studentki i studenci kulturoznawstwa na Wydziale Kultury Japonii PJATK.

Noc Muzeów to idealna okazja, aby połączyć przyjemność i ogromną dawką wiedzy! Dołączcie do nas i wspólnie odkryjmy piękno Japonii!

Koncert tradycyjnej muzyki japońskiej

Zapraszamy na wyjątkowy koncert japońskiej artystki. Hisako Tachibana to Mistrzyni (shihan) gry na harfie koto oraz na shamisenie, reprezentująca szkołę Miyagi. Od wielu lat gra koncerty indywidualne, jak i współpracuje z różnymi instrumentalistami, a w jej repertuarze znajdują się utwory tradycyjne jak i współczesne.

Koncert zostanie wzbogacony wizualizacjami przygotowanymi przez studentkę PJATK, Nataszę Pierzchałę-Suską. Kuratorem koncertu jest prof. Jakub Karpoluk, wykładowca PJATK.

Koncert odbędzie się dwa razy:
20:00 I koncert
21:00 II koncert

Sitodruk

Sitodruk to bardzo stara, tradycyjna metoda zdobienia materiałów. Na stoisku będzie można zobaczyć jak działa metoda druku sitem i otrzymać unikatową torbę! A torba będzie jedyna i niepowtarzalna, również za sprawą nadrukowanego wzoru stworzonego specjalnie na Noc Muzeów.

MIEJSCE: budynek C, podwórze przed budynkiem

Atrakcje japońskie

Zapraszamy na największą jak dotychczas wystawę Kimon!

Zobacz niezwykle piękne, oryginalne kimona japońskie pochodzące z prywatnej kolekcji Ewy Krassowskiej-Mackiewicz, wykładowczyni PJATK.

MIEJSCE: budynek A, parter, hol główny