fbpx
Koła Naukowe

Koła Naukowe

Życie studentów naszej uczelni krąży wokół samorządu studenckiego oraz licznych kół naukowych. Koła naukowe to doskonałe miejsce do zdobywania dodatkowej wiedzy i umiejętności zgodnych z profilem zainteresowania.

Aktywnie realizują autorskie projekty, popularyzują działalność badawczą i dają możliwość prezentacji swoich osiągnięć w kraju i za granicą poprzez udział w konkursach, konferencjach, itp. Podczas codziennych zmagań wspiera ich szerokie grono wykwalifikowanej kadry naukowej.

 

Project Management 

Jesteś osobą kreatywną i pełną energii? Interesujesz się zarządzaniem, biznesem, IT lub marketingiem? Chcesz zaangażować się w działalność prostudencką? Mamy coś dla Ciebie! Jedynym warunkiem, jaki musisz spełnić chcąc do nas dołączyć jest głowa pełna pomysłów, chęć do działania i proaktywność. Z tymi cechami bez problemu się u nas odnajdziesz.

Opiekę naukową sprawuje: mgr Piotr Gago 

 

Erasmus Student Network

ESN PJATK jest częścią Erasmus Student Network, sieci organizacji studenckich działających na uczelniach w całej Europie. Do zadań sekcji ESN należy wsparcie studentów podczas wymiany oraz promocja mobilności. Łączymy studentów zagranicznych, którzy przyjeżdżają na PJATK na wymianę Erasmus+, ze studentami uczelni oraz studentów wyjeżdżających z tymi, którzy brali udział w wymianie. Organizujemy wydarzenia integrujące studentów przyjeżdżających ze studentami PJATK oraz promujące mobilność w ramach programu Erasmus+. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Opiekę naukową sprawuje: mgr Olga Wroniewicz

 

Haplab

Główną ideą klubu jest pomoc zagranicznym studentom zrozumieć inną kulturę, która pozwala im zobaczyć własną kulturę z lepszego punktu widzenia, siła tkwi w różnicach, a nie w podobieństwach. Pomaganie zagranicznym studentom w zrozumieniu potrzeb polskiej kultury i adaptacji. Obejmuje to również pomoc w uzyskaniu wskazówek prawnych, które są wymagane w Polsce.

Opiekę naukową sprawuje: mgr Marta Myszewska

 

Data Science

Koło ma na celu zrzeszać studentów zainteresowanych tematyką Data Science. Autorskie projekty koła, współpraca z największymi pracodawcami oraz udział w Hackatonach to główne pole działalności DSC. Poza wspólną pracą studenci mają możliwość rozwijania swoich kompetencji jak i umiejętności miękkich na organizowanych przez KN szkoleniach oraz warsztatach. Największą siłą Data Science Club jest różnorodność jego członków oraz podejmowanych tematów. Znajdzie się tu miejsce dla fanów lotnictwa, F1, literatury czy kosmosu, a każdy pomysł ma szanse na realizację."

Opiekę naukową: dr. hab. Grzegorz Wojcik

 

Rękodzieło japońskie OTEDAMA

Zapraszamy do koła naukowego „OTEDAMA”, działającego przy PJATK. Jest to koło, którego celem jest pogłębianie wiedzy na temat sztuki i estetyki japońskiej, prezentacja i propagowanie wśród studentów tradycyjnych japońskich przykładów rękodzieła japońskiego. Będzie można na nim poznać wiele tajników i technik tworzenia tradycyjnych zabawek japońskich, wyrobów artystycznych, ozdób, przedmiotów codziennego użytku

Opiekę naukową sprawuje: mgr Ewa Krassowska-Mackiewicz

 

4MA DESIGN

Koło działające na kierunku Architektura Wnętrz. Jego celem jest zdobywanie wiedzy merytorycznej oraz praktycznej z wszelkich dziedzin nauki i życia związanych z szeroko pojętą architekturą, wzornictwem, kulturą i sztuką.

Opiekę naukową sprawuje: mgr Aleksander Lesiewicz

 

Robolab

Koło ma na celu udostępnienie studentom możliwości rozwoju w zakresie robotyki oraz promocję tematów robotycznych wśród pozostałych studentów PJATK oraz na zewnątrz naszej uczelni.

Opiekę naukową sprawuje: mgr inż. Piotr Gnyś

 

Programowanie urządzeń mobilnych

Założeniem koła jest zdobywanie oraz poszerzenie wiedzy praktycznej z dziedziny programowania dla urządzeń mobilnych. Propagowanie wiedzy z zakresu programowania i wykorzystywania urządzeń mobilnych w społeczności PJATK oraz poza murami uczelni.

Opiekę naukową sprawuje: dr inż. Michał Tomaszewski

 

ZASADY REJESTRACJI KÓŁ NAUKOWYCH

 

W celu uruchomienia koła naukowego należy złożyć następujące dokumenty:

1. Podanie o utworzenie koła naukowego zawierające:

  • zadania koła i jego typ: międzywydziałowe, katedralne itd.;
  • nazwę koła;
  • nazwisko osoby kierującej kołem ze strony kadry i studentki/studenta odpowiedzialnego za jego działanie;

2. Statut koła.
3. Listę studentów, którzy zgłosili chęć uczestniczenia w kole naukowym.
4. Planowane działania i propozycję budżetu z wyszczególnieniem kolejnych działań.

Wszystkie dokumenty należy dostarczyć do Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., która odpowiada za administrowanie kołami naukowymi.