W dniach 24-27 kwietnia, na zaproszenie dr. hab. Agnieszki Ziemiszewskiej w PJATK gościła Profesor Judith Asher z Holon Institute of Technology, Izrael.

Judith Asher wygłosiła otwarty wykład, a także przeprowadziła warsztaty storylellingu zatytułowane Blue in Green dla studentów Wydziału Sztuki Nowych Mediów.

Wydarzenie mogło się odbyć dzięki współpracy organizacyjnej i uprzejmości Pracowni Rysunku prowadzonej przez prof. Pawła Nowaka, dra Piotr Nowińskiego oraz mgr Piotr Siecińskiego.

Wystawę powarsztatową można oglądać w budynku C.

Judith Asher urodziła się w Leeds w Anglii, w młodym wieku wyemigrowała z rodziną do Izraela. Jest absolwentką Bezalel Academy of Arts & Design w Jerozolimie oraz Wydziału Komunikacji Wizualnej w Royal College of Art w Londynie. Otrzymała wiele nagród, w tym nagrodę Ministerstwa Kultury, Nauki i Sportu, nagrodę Amerykańskiego Stowarzyszenia Kulturalnego oraz Międzynarodową Nagrodę Sandberga.