16 maja 2024 roku w Radiu Czwórce odbyła się debata pt. „Świat zwariował, czy z nami jest coś nie tak?”. Do udziału został zaproszony nasz zespół reprezentacyjny, w skład którego weszli studenci: Michał Orzyłowski, Jan Szymanowicz oraz Michał Sadrzak, pod patronatem naszej uczelnianej psycholog, Sonii Zięby Domańskiej. Prowadzący Justyna Dżbik-Kluge oraz Jakub Jamrozek zadbali o płynność dyskusji, która przyciągnęła wielu słuchaczy z różnych środowisk – od studentów i młodzieży, po psychologów i innych specjalistów.

Eksperci z różnych dziedzin dzielili się swoimi doświadczeniami zarówno osobistymi, jak i zawodowymi. Debata skupiała się na szerokim spektrum problemów młodych ludzi, takich jak kryzysy emocjonalne, depresja, anoreksja, schizofrenia i inne trudne doświadczenia. Dyskusja była otwarta na głosy uczestników, co pozwoliło na wielowymiarowe podejście do poruszanych tematów.

Podczas debaty głos zabrali również reprezentanci samorządu studenckiego. Michał Orzyłowski, przewodniczący samorządu, zwrócił uwagę na rosnącą świadomość problemów psychicznych w społeczeństwie i coraz częstsze ich diagnozowanie. Z kolei Jan Szymanowicz podkreślił brak dbałości o emocjonalne aspekty życia w naszym społeczeństwie i zaznaczył znaczenie szczerej rozmowy jako kluczowego elementu między problemem a profesjonalną pomocą psychologiczną. Jego zdaniem, czasami wystarczy rozmowa, aby komuś pomóc.