12 kwietnia 2024 roku odbędzie się konferencja dla młodzieży „(A)I succeeded” organizowana przez uczennice XLIII Liceum im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie. To jedyne swego rodzaju wydarzenie, które przybliży młodym ludziom świat sztucznej inteligencji.

Eksperci z branży podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, poruszając niezwykle istotną tematykę, która obejmie m.in. zastosowanie AI w mediach i marketingu, etykę w odniesieniu do korzystania z AI, innowacje AI w biznesie, tworzenie startupów AI i przetwarzanie danych, zmiany na rynku pracy związane z AI oraz uczenie maszynowe przy wykorzystaniu AI.

Wśród prelegentów konferencji są: Maciej Guz, założyciel MotionAI, Tymoteusz Bieliński, współzałożyciel contentporary.io, Maciej Kacymirow, Partner Lokalny i ekspert w zakresie innowacji w Greenberg Traurig, Maciej Tąkiel, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu i Innowacji w Greenberg Traurig, Marcin Baran, Michał Kaczmarski oraz Paweł Drapiewski i Dominik Kopaczek z firmy Cloudware.

Konferencja odbędzie się w godzinach 10:00-14:00 w nowoczesnym biurze kancelarii Greenberg Traurig, które mieści się na 33. piętrze najwyższego budynku w Unii Europejskiej – Varso Tower. Konferencja będzie również transmitowana online.

Partnerem konferencji, organizowanej przez Lyubę Buzulukovą oraz Lilianę Kawarską w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii, jest kancelaria Greenberg Traurig, a patronem – Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych.

Wydarzenie skierowane jest do uczniów szkół średnich oraz studentów I i II roku. Udział w konferencji jest bezpłatny.