Przejdź do treści

Kamila Pendyk

1. Co wpłynęło na podjęcie przez Panią studiów MBA w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych?

Poznając nowe obszary rozwoju zawodowego zafascynowałam się szeroko pojętym rynkiem IT oraz nowymi technologiami. Rozpoczęłam samodzielną edukację w tym zakresie, a następnie poszukiwałam nowoczesnych, ciekawych i dostosowanych do obecnych wymagań rynku studiów lub kursów. Miałam potrzebę poszerzania, uporządkowania swojej wiedzy w tym zakresie w oparciu o dotychczasowe doświadczenie i ze świadomością przyszłych wyzwań zawodowych. Rozpoczęłam pracę jako Project Manager i działania na tym stanowisku, jedynie utwierdziły mnie w potrzebie zdobycia kompleksowej wiedzy z branży IT. Podczas poszukiwań różnych możliwości edukacji natrafiłam na ofertę Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych i studia MBA dla branży IT, następnie podjęłam decyzję o tym, że to będzie odpowiednie miejsce do rozpoczęcia usystematyzowanego procesu edukacji. 

2. Jak wspomina Pani czas spędzony na MBA 4 IT w PJATK? Co było dla Pani najistotniejsze podczas samych studiów?

To był bardzo ważny dla mnie czas.  Miałam możliwość poznać niezwykle ciekawych ludzi – studentów i wykładowców. Zawiązały się nowe, trwałe relacje wśród osób z podobnymi możliwościami, pasjami oraz planami zawodowymi na przyszłość.  Ciekawe, prowadzone w interesujący sposób, dostosowane do obecnych wyzwań rynku  zajęcia z najwyższej klasy wykładowcami, dużo wniosły do moich kompetencji. Od umiejętności negocjacji z absolutnie fenomenalnym Pawłem Tkaczykiem, po twarde umiejętności zarządzania budżetem wielopoziomowym i podejmowanie trudnych decyzji w oparciu o branżę IT. Podsumowując – czas studiów MBA na PJATK był dla mnie bardzo inspirujący.

3. Jakie obszary z programu kształcenia poruszane podczas studiów MBA były dla Pani najistotniejsze i najbardziej przydały się w Pani życiu zawodowym?

Najważniejszym obszarem z programu kształcenia było dla mnie zarządzanie projektami oraz zespołami IT. Zależało mi na prawdziwym rozwoju kompetencji w tym kierunku. Pod względem merytorycznym najbardziej wartościowa była dla mnie wiedza na temat metodyk zarządzania projektami, a także porównywanie metodyk opartych na wielopoziomowym zarządzaniu.

4. Jak ocenia Pani współpracę studentów MBA podczas trwania zajęć oraz kontakt pomiędzy studentem a wykładowcą. Czy relacje, które udało się stworzyć, są dla Pani ważne?

To było zupełnie inne doświadczenie edukacyjne w porównaniu do tych z wcześniejszych lat, ponieważ relacja studenta z wykładowcą na studiach MBA w PJATK opiera się w dużym stopniu na partnerstwie. Każdy wykładowca w niezwykle ciekawy sposób przekazywał swoją wiedzę – współpracował, współdziałał, pytał, interesował się. Studenci mieli swobodę zadawania pytań na bieżąco. Byliśmy bardzo aktywną i wymagającą grupą. Relacja między nami opierała się na absolutnej współpracy. Spotykaliśmy się poza zajęciami i razem dyskutowaliśmy. Dzięki studiom stworzyliśmy zwartą drużynę naprawdę bliskich sobie osób i to jest nieocenioną wartością, która procentuje do dziś.

5. W jaki sposób studia MBA przyczyniły się do rozwoju Pani kariery zawodowej?

W moim przypadku studia na PJATK miały ogromny wpływ na rozwój mojej kariery zawodowej. Po ukończeniu studiów MBA dla branży IT otrzymałam pracę w Ministerstwie Cyfryzacji na stanowisku Radcy Ministra. Warunkiem pracy w Ministerstwie Cyfryzacji było dyplom studiów kierunkowych IT, więc właściwie studia MBA to był strzał w dziesiątkę, dzięki temu działam w pracy moich marzeń.

6. Jakie wartości, poza samym programem kształcenia, były dla Pani najistotniejsze podczas samych studiów MBA?

Przede wszystkim kontakty międzyludzkie, to była prawdziwa wartość tych studiów, potrafiliśmy stworzyć zgraną grupę, która w swoim działaniu wychodziła poza ramy programu kształcenia.

7. Jakich wskazówek mogłaby Pani udzielić potencjalnym kandydatom na studia MBA?

Studia MBA w PJATK mają w sobie coś wyjątkowego – są mocno osadzone w branży IT. Student ma możliwość poznania wielu aspektów, które wiążą się bezpośrednio z gotowymi narzędziami do pracy. Jeżeli ktoś planuje swoją karierę zawodową z zarządzaniem w branży IT, to studia MBA są absolutnym MUST HAVE. Dyplom ukończenia Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych jest naprawdę mile widziany przez rekrutujących pracodawców.