Przejdź do treści

GRANDEZA STUDIO

(Amaia Sanchez-Velasco, Jorge Valiente Oriol i Gonzalo Valiente Oriol), z siedzibą w Madrycie i Sydney, to kolektyw architektów, artystów, edukatorów i badaczy założony w 2011 roku w Madrycie. W swojej pracy badają późnokapitalistyczne przestrzenie i narracje, aby zidentyfikować- poprzez krytyczną analizę- i rzucić wyzwanie poprzez wyobraźnię polityczną- mechanizmom, które ukrywają i normalizują późnokapitalistyczne strukturalne formy przemocy. Ich praca „Pilbara Interregnum: Siedem politycznych alegorii” została zaprezentowana na Biennale Architettura 2023 w Wenecji (zatytułowanym „Laboratorium przyszłości” i kuratorowanym przez architektkę i pisarkę Lesley Lokko). Ich praca Strata Incognita (współreżyserowana wraz z Locument) została wystawiona w Pawilonie Hiszpańskim tej samej edycji Biennale Architettura.

Miguel Leiro

Kieruje studiem oferującym usługi projektowania produktów i doradztwo w zakresie projektowania, obejmujące rozwój produktów, kreatywny kierunek, wnętrza i branding. Ponadto jest założycielem i prezesem Office of Design, organizacji non-profit zajmującej się zarządzaniem kulturą, specjalizującej się w świecie designu. Za pośrednictwem Office of Design tworzy i rozwija projekty takie jak MAYRIT Biennial czy Costa del Sol. Zintegrowany proces w tych praktykach łączy wspólne przekonanie, że metodologia projektowania może generować wartość w różnych skalach, od rzemieślników, startupów, przemysłu i instytucji.

Joel Blanco

jest nieaktywnym członkiem generacji Pokémon, ekspertem w dziedzinie
śmieciowego jedzenia, projektantem, artystą i kuratorem. Interesuje się kulturą popularną, przyszłością i „haha”, realizuje projekty od sztuki i designu po strategię i badania trendów. Wykorzystuje wizualizację scenariuszy przyszłości i inne metodologie projektowania, aby pomóc organizacjom wyobrazić sobie nowy świat i podejmować lepsze decyzje, a także tworzyć swoją osobistą pracę. Blanco jest dyrektorem kuratorskim Mayrit, ukończył szkolenie w zakresie projektowania produktów w IED Madrid, uzyskał tytuł magistra w zakresie projektowania kontekstowego w Design Academy Eindhoven, a obecnie uczestniczy w programie Universal Post-Planetary Design w New Center for Research & Practice. Uznany przez magazyn Forbes na liście 40 najlepszych futurystów w Hiszpanii w 2022 roku.


Maciej Kukurba

Projektant wnętrz, pracujący zawodowo od 2003 roku. Bogate doświadczenie w projektowaniu wnętrz mieszkalnych, komercyjnych i publicznych. Twórca wielokrotnie nagradzanej marki mebli Pan Popi oraz produktów stałych. Doświadczenie i udział w projektach identyfikacji wizualnej, w tym aktywny udział w projektowaniu graficznych elementów wizerunku firm. Od 2016 roku praca dla marek komercyjnych przy tworzeniu elementów promocyjnych, scenografii eventowych i targowych, projektów promujących marki w przestrzeni publicznej. Współpraca z dużymi markami działającymi na rynku komercyjnym. Współpraca z agencjami wizerunkowymi przy kreacji wnętrz firmowych, usługowych, handlowych i użyteczności publicznej oraz tworzeniu wnętrz modelowych jako wytycznych dla sieci lokali franczyzowych.

Anna Wręga

Projektantka, współtwórczyni studia ONTO: https://www.ontostudio.pl Projektujemy obiekty i przestrzenie. Specjalizujemy się w projektowaniu wystaw. Charakteryzuje nas logiczne podejście do projektów, połączone z intuicją. Poświęcamy dużo czasu na zbadanie zagadnienia projektowego, znalezienie dla niego kontekstu i rozwiązań merytorycznych. Jednocześnie kochamy piękne rzeczy. Współpracujemy ze sprawdzonymi wykonawcami, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić kompleksową realizację projektu. ONTO z języka greckiego oznacza studium bytu.

Anna Barlik

Artystka zajmująca się rzeźbą site specific, rysunkiem i kompozycją. Matematyka i koncepcja przestrzeni są głównymi tematami jej prac. Badanie i doświadczanie przestrzeni może prowadzić do zrozumienia jej złożonej rzeczywistości. Artystka Pawilonu Polskiego na Biennale Architektury w Wenecji w 2023 roku, wykładowczyni PJAIT.