Bio
Uzyskał stopień doktora w dziedzinie komunikacji człowiek-komputer. W pracy doktorskiej stworzył pionierski system korpusowej syntezy mowy dla języka polskiego. W 2020 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego.
Jego obszary specjalizacji obejmują ocenę jakości i klasyfikacji głosu oraz przetwarzania sygnału mowy za pomocą elektroglotografii. Zajmuje się badaniem jakości głosu w różnych chorobach, w tym rzadkich chorobach genetycznych. W opublikowanych pracach opisał metody szczegółowej diagnostyki aparatu głosowego za pomocą metod informatycznych.
W 2022 roku objął Kierownictwo Katedry Multimediów na Wydziale Informatyki w PJATK.
W 2023 roku został Kierownikiem Studiów Podyplomowych Komunikacja Wizualna i media.ai. Pełni funkcję kierownika projektu Clarin Quintus w PJATK. Promotor i promotor pomocniczy kilku doktorantów. Autor i współautor publikacji w czasopismach o zasięgu światowym z wysokim Impact Factorem.
Uczestnik i kierownik wielu projektów badawczych o charakterze międzynarodowym. Otrzymał dwie nagrody Rektorskie. Wykładowca na kilku uczelniach. Prowadzący 21 przedmiotów na uczelni macierzystej. Od 2006 roku jest Pełnomocnikiem Rektora ds. Praktyk Studenckich w PJATK.
Kierownik ds. programu nauczania Informatyki na Wydziale SNM na ścieżce anglojęzycznej. Kierownik i twórca studia fotograficznego w PJATK. Profesjonalny fotograf. Specjalista fotografii ultraszybkiej, bardzo krótkiego czasu błysku wraz z ultrakrótkim czasem naświetlania.
Certyfikowany Ekspert Adobe (Adobe Ceritfied Expert). Pasjonat gier retro, muzycznego sprzętu analogowego, oraz fotografii przyrodniczej.