Informacje ogólne
Ważne informacje dotyczące studiów:
Wystawa końcoworoczna Wydziału Sztuki Nowych Mediów 2024
Pierwszy etap nauki na kierunku Projektowanie Graficzne i Sztuka Multimediów to studia pierwszego stopnia (licencjackie), które odbywają się w trybie:
W języku angielskim (studia dzienne) – 6 semestrów.
Projektowanie graficzne i sztuka multimediów jest kierunkiem prowadzonym wyłącznie w języku angielskim, stworzonym w oparciu o dziesięć lat pracy w międzynarodowym środowisku projektowym oraz doświadczenie (w ciągu dwóch lat restrykcji pandemicznych) przeniesienia aktywności edukacyjnej i twórczej w sferę Internetu, intensywnego rozwoju blended learning. Upowszechnienie tej formy edukacji i interakcji społecznej zwiększyło zapotrzebowanie zatrudnienia projektantów grafiki cyfrowej.
Przewidując rozwój rynku projektowania na potrzeby Internetu i Inteligentnego Otoczenia, program Graphic Design & Multimedia Art przygotowuje absolwentów do pracy dla międzynarodowej społeczności, komunikującej się narzędziami cyfrowymi w złożonej rzeczywistości, uwzględniając zarówno nasze realne, jak i wirtualne środowiska.
Studia na kierunku projektowanie graficzne i sztuka multimediów to interdyscyplinarny program, przekazujący gruntowną wiedzę, świadomość i kompetencje w tworzeniu komunikacji.
Zajęcia i warsztaty prowadzone są przez artystów, projektantów, inżynierów reprezentujących różne narodowości, kultury i środowiska akademickie. Zakres rozpatrywanych problemów projektowych wykracza poza obszar lokalny, co daje możliwość dostrzeżenia roli współczesnego projektanta w kontekście globalnych potrzeb cywilizacyjnych. Wybrane projekty, powstające we współpracy z przedstawicielami firm i instytucji, są realizowane i wdrażane. Daje to możliwość sprawdzenia swoich umiejętności już w czasie studiów.
Kierunek projektowanie graficzne i sztuka multimediów to przede wszystkim praktyka i rozwijanie umiejętności projektowych/artystycznych poprzez używanie nowoczesnych aplikacji do tworzenia prac wizualnych w środowisku 2D i 3D. Studenci kierunku na co dzień pracują nad projektami za pomocą oprogramowania Unity, Blender, Maya, TouchDesigner i Adobe CC. Realna współpraca między zaprzyjaźnionymi instytutami i jednostkami kultury daje możliwość tworzenia atrakcyjnych i unikalnych kreacji wizualnych, świetlnych, muzycznych i interaktywnych.
Sekretariat
Patrycja Bartosińska
e-mail: sekretariat-snm@pja.edu.pl
tel: (+48) 22 584 45 04
budynek C (wejście tylne)
pokój nr C10
ul. Nowogrodzka 73, 02-006 Warszawa
Godziny pracy:
poniedziałek, wtorek, czwartek – 10:00 – 15:00. Inne godziny wymagają umówienia.
Władze Wydziału
Sprawdź informacje o władzach wydziału
Zobacz więcej
Szukasz czegoś innego? Zobacz, co może Cię zainteresować w PJATK.
Sprawdź, co robimy na codzień i subskrybuj nasz kanał na YouTube!
Daj się zadziwić pracom naszych studentów.