Program studiów
II stopnia
język polski, stacjonarne
Program studiów magisterskich
Studia w trybie niestacjonarnym – zaocznym trwają 4 semestry i realizowane są w weekendy, w liczbie 8 zjazdów w semestrze.
Studenci uzyskują specjalistyczną wiedzę z zakresu informatyki i zarządzania, w szczególności „na styku”: dział/zespół IT – klient biznesowy. Nacisk kładziony jest na wykształcenie umiejętności dotyczących sprawnego zarządzania systemami informatycznymi, zwinnego zarządzania projektami, szybkiego i efektywnego analizowania dużych zbiorów danych oraz dobrej komunikacji, zarówno wewnątrz zespołu projektowego, jak i z interesariuszami biznesowymi.
Program studiów obejmuje, między innymi, zagadnienia z zakresu programowania (Python od podstaw, fakultatywnie R), projektowania oprogramowania, testowania, inżynierii wymagań, planowania i implementacji infrastruktury baz danych, wytwarzania, integracji, testowania i utrzymywania rozproszonych systemów IT oraz narzędzi Big Data i rozwiązań Cloud Computing stosowanych w środowisku biznesu. Oprócz kursów z przedmiotów typowo „twardych” prowadzone będą też zajęcia rozwijające wiedzę i umiejętności „miękkie” takie jak: zwinne zarządzanie projektami informatycznymi (w ramach metodycznych Scrum i Agile PM), negocjacje, zarządzanie zmianą i konfliktem czy wystąpienia publiczne. Studenci zostaną też zaznajomieni z podstawami tworzenia start-upów IT, w tym z rodzajami dostępnych źródeł finansowania czy tworzeniem biznesplanu.
Program nauczania jest dostosowany do jednolitego Europejskiego Systemu Transferu Punktów Kredytowych uzyskiwanych przez studentów na różnych uczelniach (ECTS – European Credit Transfer System). W każdym semestrze studenci mają do zrealizowania pulę przedmiotów obowiązkowych, wykłady do wyboru oraz przedmioty specjalizacyjne. Tematyka prac magisterskich dostosowana jest do zainteresowań studenta.
Zasady egzaminu dyplomowego na Wydziale Zarządzania Informacją
Obrona projektu dyplomowego jest obok zaliczenia przedmiotów i zdania egzaminów zgodnie z programem studiów podstawą do uzyskania dyplomu inżyniera. Ogólne wymogi, jakim powinny odpowiadać praca dyplomowa oraz zasady przeprowadzania egzaminu dyplomowego w PJATK są dostępne na stronie biblioteki.
Zainteresowany studiami?
Skontaktuj się z nami!
Skontaktuj się z Działem Rekrutacji, aby otrzymać odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.