Przejdź do treści
ważne:

Wymagania dla kandydatów oraz program studiów mogą różnić się w zależności od ścieżki językowej i trybu studiów danego kierunku.
Upewnij się, że poznałeś wszystkie opcje.

Zakresy specjalistyczne

Wybór zakresu specjalistycznego na Wydziale Zarządzania Informacją odbywa się na piątym semestrze studiów stacjonarnych oraz na szóstym semestrze studiów niestacjonarnych. Studenci dokonują wyboru zakresu specjalistycznego wypełniając ankietę. W przypadku studiów II stopnia studenci zobowiązani są do wyboru zakresu specjalistycznego podczas procesu rekrutacji na studia.

Zarządzanie projektami

Możliwości pracy zawodowej:

Po dyplomowym zakresie specjalistycznym zarządzanie projektami absolwent jest przygotowany do pracy w zespołach projektowych przy realizacji przedsięwzięć informatycznych; posiada zarówno rozległą i szczegółową wiedzę z zakresu organizacji i prowadzenia projektów, norm i standardów zarządzania, jak i wiedzę inżynierską z zakresu inżynierii oprogramowania, procesów wytwarzania i utrzymania oprogramowania. Absolwent tego zakresu posiada też umiejętność rozumienia i modelowania procesów biznesowych, ich dokumentowania i optymalizacji. Absolwent może znaleźć zatrudnienie w organizacjach prowadzących dowolne projekty, w szczególności informatyczne, zarówno po stronie dostawcy, jak i po stronie klienta-nabywcy rozwiązań IT; w działach wytwarzania oprogramowania, utrzymania infrastruktury IT, w firmach konsultingowych branży IT.

Praca dyplomowa (przykładowe tematy):

Wdrożenie metodyki zwinnej w organizacji wytwarzającej oprogramowanie;
Wsparcie narzędziowe metodyki zarządzania projektami.

Systemy wspomagania decyzji menedżerskich

Możliwości pracy zawodowej:

Absolwent dyplomowego zakresu specjalistycznego systemy wspomagania decyzji menedżerskich jest wysokiej klasy specjalistą w stosowaniu (oraz rozwijaniu) najnowocześniejszych rozwiązań z dziedziny Business Intelligence i ich wykorzystania w dowolnych sektorach rynku, zarówno w korporacjach, bankach i organizacjach sektora finansowego, jak i w innowacyjnych firmach średniej i małej wielkości, a także w sektorze publicznym. Absolwent jest przygotowany do pracy na stanowiskach menedżerskich, na stanowiskach projektanta i analityka systemowego oraz na specjalistycznych stanowiskach konsultingowo-eksperckich.

Praca dyplomowa (przykładowe tematy):

Zaawansowana analiza danych przy użyciu narzędzi Business Intelligence;
Zastosowanie systemu CRM w przedsiębiorstwie wydawniczym.

E-commerce

Możliwości pracy zawodowej:

Absolwent dyplomowego zakresu specjalistycznego e-commerce posiada wiedzę i umiejętności, zarówno biznesowe, jak i techniczne z zakresu projektowania, wdrażania i obsługi systemów sprzedażowych w Internecie. Może znaleźć zatrudnienie w działach e-commerce, w firmach prowadzących handel za pośrednictwem Internetu i narzędzi elektronicznych, w firmach zajmujących się projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań e-commerce, na stanowiskach takich jak: specjalista ds. e-commerce, analityk e-commerce, koordynator projektów e-commerce, specjalista ds. marketingu internetowego, administrator platform obsługi sprzedaży internetowej.

Praca dyplomowa (przykładowe tematy):

Wdrożenie rozwiązań e-commerce w firmie z branży turystycznej – studium przypadku;
Zastosowanie rozwiązań e-commerce na przykładzie sklepu internetowego firmy.

Analiza procesów biznesowych

Możliwości pracy zawodowej:

Absolwent dyplomowego zakresu specjalistycznego analiza procesów biznesowych potrafi przeprowadzać analizy uwarunkowań realizacji procesów biznesowych oraz projektować i weryfikować ich usprawnienia i optymalizację. Posiada wiedzę merytoryczną dotyczącą organizacji i modelowania procesów biznesowych, znajomość zagadnień Business Intelligence oraz umiejętność wykorzystania tej wiedzy w praktyce. Jest przygotowany do pracy w firmach konsultingowych, na takich stanowiskach jak: analityk biznesowy (szczególnie w firmach realizujących projekty informatyczne dla przedsiębiorstw), inżynier wymagań w projektach IT, inżynier procesu/produktu, organizator procesu, inżynier jakości.

Praca dyplomowa (przykładowe tematy):

Rola analizy biznesowej w zapewnieniu jakości projektów IT;
Wykorzystanie analizy procesów biznesowych w organizacjach pod kątem efektywności wykorzystania rozwiązań IT.

Wdrożenia systemów IT

Możliwości pracy zawodowej:

Absolwent dyplomowego zakresu specjalistycznego wdrożenia systemów IT posiada wiedzę i kompetencje z zakresu wdrażania rozwiązań IT w przedsiębiorstwie, w tym przeprowadzania analiz przedwdrożeniowych i doboru optymalnych rozwiązań pod kątem potrzeb danego przedsiębiorstwa. Może znaleźć zatrudnienie w firmach zamawiających rozwiązania IT (po stronie klienta) lub dostarczających oprogramowanie i infrastrukturę IT (po stronie nadawcy), na takich stanowiskach jak np. specjalista ds. sprzedaży i wdrożeń systemów ERP, konsultant wdrożeniowy SAP, konsultant ds. wdrożeń i wsparcia rozwiązań informatycznych, analityk biznesowy systemu ERP.

Praca dyplomowa (przykładowe tematy):

Proces wdrażania systemu ERP na przykładzie firmy;
Wdrażanie systemu ERP w obszarze produkcyjnym na przykładzie przedsiębiorstwa.

Zainteresowany studiami?
Skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się z Działem Rekrutacji, aby otrzymać odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.