Warsztaty kaligrafii japońskiej dla uchodźców z Ukrainy

Od niedzieli 03.04.2022 wystartowały warsztaty kaligrafii japońskiej w punkcie pobytowym dla ukraińskich uchodźców w dawnym Teatrze Nowym przy ul. Kasprzaka 22 w Warszawie. Warsztaty zainicjowała wykładowczyni Wydziału Kultury Japonii PJATK Dang Thuy Duong. Zapraszamy na zajęcia wszystkich zainteresowanych: kobiety, młodzież i dzieci powyżej 10 lat, które chronią się przed wojną w tym miejscu.

Warsztaty są bezpłatne i odbywają się regularnie w każdą niedzielę. Pod opieką Dang Thuy Duong studenci Wydziału Kultury Japonii PJATK prowadzą uczestników krok po kroku przez shodō. W zespole pracują także studenci mówiący po ukraińsku. Studenci Polsko-Japońskiej, którzy współprowadzą warsztaty z Dang Thuy Duong: Marta Bieńkowska, Franciszek Chiliński, Ivan Kysil, Stanislav Senchuk, Anna Stepanets.

UA – Майстер клас з японської каліграфії для біженців з України

Починаючи з неділі, 3 квітня 2022 року за адресою вул. Kasprzaka 22 у Варшаві відбуваються майстер класи з японської каліграфії. Ініціатором семінарів виступив викладач кафедри японської культури в PJATK Данг Туй Дуонг. Запрошуємо на заняття всіх бажаючих: жінок, молодь та дітей від 10 років, які захищають себе і рідних від війни і знаходяться в Варшаві.

Майстер класи безкоштовні та відбуваються регулярно, щонеділі. Під керівництвом Данг Туй Дуонга студенти японського відділу культури PJATK крок за кроком показують учасникам процес “shodō”. У команді також працюють україномовні студенти. Студенти PJATK , які спільно з Данг Туй Дуонг ведуть майстер-класи : Марта Бєньковська, Францішек Чилінський, Іван Кисіль, Станіслав Сенчук, Анна Степанець.