Przejdź do treści

Informacje organizacyjne

Organizacja zajęć

Słuchacze uzyskują dostęp do platformy Google Workspace oraz Microsoft Teams gdzie udostępniane będą materiały oraz prowadzona będzie komunikacja z uczestnikami.

Nauczanie wspierane jest przez osobę prowadzącą przedmiot, czyli wykładowcę Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, który monitoruje realizację materiału przez słuchaczy.

Prowadzący przedmiot jest dostępny dla słuchaczy podczas całego procesu nauki, poprzez kanał e-mail lub Microsoft Teams odpowie na pytania zarówno merytoryczne, jak i te dotyczące rozwoju kariery w dziedzinie bioinformatyki.

Słuchacze otrzymują dostęp do grupy na Microsoft Teams przeznaczonej dla słuchaczy studiów podyplomowych. Grupa jest moderowane w trybie asynchronicznym przez wykładowców Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie.

Na każdym przedmiocie słuchacze studiów podyplomowych otrzymują materiały w postaci elektronicznej (pliki pdf, materiały video), w tym praktyczne przykłady oraz wytyczne dotyczące projektu. Na wybranych przedmiotach prowadzący mogą nieco zmienić proporcje poszczególnych elementów, ale na przykład materiały do kursu trwającego 20 godzin obejmują minimum: 80 stron A4 teorii i przykładów, 300 minut materiału wideo, wytyczne dotyczące projektu, konsultacje synchroniczne i asynchroniczne z osobą prowadzącą (2x grupowe spotkania on-line w trakcie trwania przedmiotu oraz nieograniczone konsultacje indywidualne poprzez e-mail oraz Microsoft Teams).

Zajęcia prowadzone są w języku polskim.


Spotkania wykładowo-warsztatowe

W cyklu semestralnym organizowana jest sesja wykładowo-warsztatowa w siedzibie uczelni w Warszawie. Program sesji obejmuje pogłębioną analizę zagadnień ujętych w planie studiów oraz rozszerzenie wybranych tematów. Rekomenduje się, aby uczestnicy przybyli na zajęcia z własnymi komputerami, na których wcześniej realizowali zadania przewidziane programem studiów podyplomowych.


Zaliczenie studiów

Warunkiem zaliczenia studiów jest zaliczenie wszystkich przedmiotów określonych w programie studiów we właściwych terminach.

Każdy semestr kończy się egzaminem, który będzie odbywał się stacjonarnie w siedzibie uczelni w Warszawie.


Kierownik studiów

dr hab. Adam Kuzdraliński, prof. PJATK

Biotechnolog i bioinformatyk od dawna łączący interdyscyplinarnie wiele dziedzin nauk biologicznych i technicznych. Współautor kilkunastu patentów, publikacji naukowych (w tym m.in. w Nature Communications), popularnonaukowych, kierownik projektów B+R, przedsiębiorca. Współtworzył i zarządzał startupami biotechnologicznymi, a także tworzył technologie na ich potrzeby. Obecnie zaangażowany również w tzw. red teaming AI pod kątem zagrożeń biologicznych generowanych przez systemy sztucznej inteligencji, współpracujący w tym zakresie z wybranymi podmiotami amerykańskimi.

Kontakt: akuzdralinski@pjwstk.edu.pl

Spotkanie z kierownikami studiów podyplomowych

Nikt nie opowie o studiach proponowanych przez Centrum Kształcenia Podyplomowego lepiej niż ci, którzy je stworzyli. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania rozmów z kierownikami studiów podyplomowych oraz studiów MBA (w tym kierownikiem CKP Panią Martą Godzisz), które przeprowadziła Pani Aleksandra Szyr.