Serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu naszym studentom z Data Science Club, działającego na Wydziale Informatyki PJATK w Supervision_hack 2023!

Pięcioosobowa drużyna składająca się z Panów: Jacka Jackowskiego, Piotra Kojałowicza, Stanisława Raczkiewicza, Igora Winka oraz Pawła Saniewskiego zajęła drugie miejsce w kategorii Fake Job Hunter.

Ich projekt – Whistleblower on Web-scams (WoW) wskazywał prawdopodobieństwo oszustwa w ofertach pracy umieszczanych na portalach internetowych, które miały na celu wyłudzenie danych osobowych w różnych celach, w tym do prania brudnych pieniędzy lub wyłudzeń, czy założenie rachunków bankowych w ramach zadań rekrutacyjnych, które były prowizjowane dla wystawców takich ofert.

Supervision_Hack 2023 było już drugą edycją hackathonu organizowanego przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego. Jednym z założeń hackathonu jest rozwijanie i wdrażanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych w ramach nadzoru nad rynkiem finansowym.
W tym roku zadania dotyczyły m.in. fałszywych ofert na rynku pracy oraz mechanizmów wykrywania fałszywych reklam.

Jesteśmy dumni, że PJATK pomaga studentom w rozwoju i osiąganiu sukcesów w dziedzinie IT!