fbpx
Научные кружки

Научные кружки

Życie studentów naszej uczelni krąży wokół samorządu studenckiego oraz licznych kół naukowych. Koła naukowe to doskonałe miejsce do zdobywania dodatkowej wiedzy i umiejętności zgodnych z profilem zainteresowania.

Aktywnie realizują autorskie projekty, popularyzują działalność badawczą i dają możliwość prezentacji swoich osiągnięć w kraju i za granicą poprzez udział w konkursach, konferencjach, itp. Podczas codziennych zmagań wspiera ich szerokie grono wykwalifikowanej kadry naukowej.

 

Koło Programowania urządzeń mobilnych

Założeniem koła jest zdobywanie oraz poszerzenie wiedzy praktycznej z dziedziny programowania dla urządzeń mobilnych. Propagowanie wiedzy z zakresu programowania i wykorzystywania urządzeń mobilnych w społeczności PJATK oraz poza murami uczelni.

Opiekę naukową sprawuje: Michał Tomaszewski

 

Koło naukowe User Experience PJATK

Celem koła jest pogłębianie wiedzy i umiejętności w zakresie UX. Współuczestnictwo w pracach badawczych, organizacja spotkań, wykładów, warsztatów z zakresu UX.

Opiekę naukową sprawuje: mgr Marcin Wichrowski 

 

Koło rękodzieła japońskiego OTEDAMA

Zapraszamy do koła naukowego „OTEDAMA”, działającego przy PJATK. Jest to koło, którego celem jest pogłębianie wiedzy na temat sztuki i estetyki japońskiej, prezentacja i propagowanie wśród studentów tradycyjnych japońskich przykładów rękodzieła japońskiego. Będzie można na nim poznać wiele tajników i technik tworzenia tradycyjnych zabawek japońskich, wyrobów artystycznych, ozdób, przedmiotów codziennego użytku

Opiekę naukową sprawuje: mgr Ewa Krassowska-Mackiewicz

 

Koło naukowe 4MA DESIGN

Koło działające na kierunku Architektura Wnętrz. Jego celem jest zdobywanie wiedzy merytorycznej oraz praktycznej z wszelkich dziedzin nauki i życia związanych z szeroko pojętą architekturą, wzornictwem, kulturą i sztuką.

Opiekę naukową sprawuje: mgr Aleksander Lesiewicz

 

Koło Robolab

Koło ma na celu udostępnienie studentom możliwości rozwoju w zakresie robotyki oraz promocję tematów robotycznych wśród pozostałych studentów PJATK oraz na zewnątrz naszej uczelni.

Opiekę naukową sprawuje: mgr inż Piotr Gnyś

Koło ESN PJATK

ESN PJATK jest częścią Erasmus Student Network, sieci organizacji studenckich działających na uczelniach w całej Europie. Do zadań sekcji ESN należy wsparcie studentów podczas wymiany oraz promocja mobilności. Łączymy studentów zagranicznych, którzy przyjeżdżają na PJATK na wymianę Erasmus+, ze studentami uczelni oraz studentów wyjeżdżających z tymi, którzy brali udział w wymianie. Organizujemy wydarzenia integrujące studentów przyjeżdżających ze studentami PJATK oraz promujące mobilność w ramach programu Erasmus+.

Opiekę naukową sprawuje: mgr Olga Wroniewicz

 

Odyseja Umysłu

Działalność koła opiera się na międzynarodowym programie kreatywności Odyseja Umysłu, realizowany co roku w formie konkursu. Drużyny z PJATK w Gdańsku biorą udział w programie już od 4 lat.

Opiekę naukową sprawuje: Michał Hyla

 

ZASADY REJESTRACJI KÓŁ NAUKOWYCH

 

W celu uruchomienia koła naukowego należy złożyć następujące dokumenty:

1. Podanie o utworzenie koła naukowego zawierające:

  • zadania koła i jego typ: międzywydziałowe, katedralne itd.;
  • nazwę koła;
  • nazwisko osoby kierującej kołem ze strony kadry i studentki/studenta odpowiedzialnego za jego działanie;

2. Statut koła.
3. Listę studentów, którzy zgłosili chęć uczestniczenia w kole naukowym.
4. Planowane działania i propozycję budżetu z wyszczególnieniem kolejnych działań.

Wszystkie dokumenty należy dostarczyć do Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. (Dział Promocji), która odpowiada za administrowanie kołami naukowymi.