Życie studentów naszej uczelni krąży wokół samorządu studenckiego oraz licznych kół naukowych. Koła naukowe to doskonałe miejsce do zdobywania dodatkowej wiedzy i umiejętności zgodnych z profilem zainteresowania.
Aktywnie realizują autorskie projekty, popularyzują działalność badawczą i dają możliwość prezentacji swoich osiągnięć w kraju i za granicą poprzez udział w konkursach, konferencjach, itp. Podczas codziennych zmagań wspiera ich szerokie grono wykwalifikowanej kadry naukowej.
Koło Programowania urządzeń mobilnych
Założeniem koła jest zdobywanie oraz poszerzenie wiedzy praktycznej z dziedziny programowania dla urządzeń mobilnych. Propagowanie wiedzy z zakresu programowania i wykorzystywania urządzeń mobilnych w społeczności PJATK oraz poza murami uczelni.
Opiekę naukową sprawuje: Michał Tomaszewski
Koło programistów JAVA
Celem koła jest zdobywanie i propagowanie wiedzy z zakresu programowania w języku Java oraz rozwijanie umiejętności z zakresu metod programowania i wiedzy o narzędziach wspomagających tworzenie oprogramowania.
Opiekę naukową sprawuje: mgr inż. Michał Drabik
User Experience PJATK
Celem koła jest pogłębianie wiedzy i umiejętności w zakresie UX. Współczestnictwo w pracach badawczych. Organizacja spotkań, wykładów, seminariów oraz warsztatów z zakresu UX.
Opiekę naukową sprawuje: prof. Krzysztof Marasek, mgr Marcin Wichrowski
Przewodniczącym koła jest Paulina Chojecka
Data Science
Celem koła jest poglębianie wiedzy z zakresu algebry liniowej, analizy matematycznej, statystyki i ogólnie matematyki. Poznanie zagadnień związanych ze sztuczną inteligencją, uczeniem maszynowym.
Opiekę naukową sprawuje: dr. hab. Marcin Sydow
Global Illumination
Celem koła jest rozwijanie i pogłębianie wiedzy z zakresu współczesnych technik graficznych, techniki proceduralnej i grafiki 3D.
Opiekę naukową sprawuje: mgr Olga Wroniewicz
Przewodniczącym koła jest Aleksandra Pobrotyń
Koło rękodzieła japońskiego OTEDAMA
Zapraszamy do koła naukowego „OTEDAMA”, działającego przy PJATK. Jest to koło, którego celem jest pogłębianie wiedzy na temat sztuki i estetyki japońskiej, prezentacja i propagowanie wśród studentów tradycyjnych japońskich przykładów rękodzieła japońskiego. Będzie można na nim poznać wiele tajników i technik tworzenia tradycyjnych zabawek japońskich, wyrobów artystycznych, ozdób, przedmiotów codziennego użytku
Opiekę naukową sprawuje: mgr Ewa Krassowska-Mackiewicz
Przewodniczącym koła jest Mikołaj Szpadzik
Koło naukowe 4MA DESIGN
Koło działające na kierunku Architektura Wnętrz. Jego celem jest zdobywanie wiedzy merytorycznej oraz praktycznej z wszelkich dziedzin nauki i życia związanych z szeroko pojętą architekturą, wzornictwem, kulturą i sztuką.
Opiekę naukową sprawuje: mgr Aleksander Lesiewicz
ZASADY REJESTRACJI KÓŁ NAUKOWYCH
W celu uruchomienia koła naukowego należy złożyć następujące dokumenty:
1. Podanie o utworzenie koła naukowego zawierające:
- zadania koła i jego typ: międzywydziałowe, katedralne itd.;
- nazwę koła;
- nazwisko osoby kierującej kołem ze strony kadry i studentki/studenta odpowiedzialnego za jego działanie;
2. Statut koła.
3. Listę studentów, którzy zgłosili chęć uczestniczenia w kole naukowym.
4. Planowane działania i propozycję budżetu z wyszczególnieniem kolejnych działań.
Wszystkie dokumenty należy dostarczyć do Pani Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.(Dział Promocji i Rekrutacji), która odpowiada za administrowanie kołami naukowymi.