Poznaj wykładowców studiów MBA dla branży IT
Wykładowcy studiów MBA dla branży IT to specjaliści w swoich dziedzinach, którzy ogromne doświadczenie biznesowe przekładają na pracę ze Studentami. Zajęcia odbywają się w formie warsztatowej, pozwalają na zdobycie wiedzy merytorycznej popartej ogromnym bagażem pracy zawodowej. Dyskusja, wymiana poglądów i doświadczeń jest nieodłącznym elementem każdych zajęć. Małe grupy pozwalają na swobodne zadanie pytań wykładowcy, rozmowę i analizę tematu z punktu widzenia własnych obszarów.
Marcin Prokop
O wykładowcy:
Dziennikarz, laureat m.in. nagrody Wiktor w kategorii Osobowość Medialna. Posiada bardzo dużą zawodową praktykę, zdobywaną zarówno w charakterze osoby zarządzającej (był m.in. redaktorem naczelnym Machiny, Filmu i Przekroju), piszącej (dziennikarz prasowy w wielu tytułach), działającej w radiu, jak i prowadzącej liczne programy telewizyjne o bardzo różnym charakterze.
Autor kilku bestsellerowych książek, których łączna sprzedaż to ponad 400 tys. egz. (m.in. Bóg, kasa i rock’n’roll oraz Jego wysokość Longin). Dużym wydarzeniem było również wydanie w 2022 r. jedynej, autoryzowanej biografii Jana Borysewicza Mniej obcy, która przez kilka tygodni utrzymywała się na szczycie bestsellerów EMPIKu.
Poza mediami, uwielbia spędzać czas w podróży, często dokumentując swoje wyprawy. Dzięki temu powstał m.in. program telewizyjny Niezwykłe Stany Prokopa, w całości wymyślony i wyprodukowany przez Marcina. Dotychczasowe trzy sezony tego podróżniczego show obejrzało do tej pory ponad 20 mln widzów. Dużym zainteresowaniem widzów cieszyła się również motocyklowa podróż po kilku krajach Europy, nakręcona na potrzeby kanału YouTube w postaci serii Niezwykłe Bałkany Prokopa.
Pasjonat nowych technologii oraz megatrendów, kształtujących najbliższą przyszłość. Jest m.in. współtwórcą filmów dokumentalnych o tej tematyce, zrealizowanych dla TVN – m.in. Człowiek przyszłości, w którym jego rozmówcami są jedni z najwybitniejszych naukowców na świecie, profesorowie Harvardu i Massachusets Institute of Technology oraz Klonowanie. Sposób na nieśmiertelność., nakręconego w Korei Południowej i ukazującego możliwości współczesnej medycyny oraz genetyki.
Krzysztof Górlicki
O wykładowcy:
dziennikarz, wykładowca akademicki i przedsiębiorca. Od kilkunastu lat prowadzi w TVN24 programy „Dzień na żywo”, „Dzień po dniu” oraz „Polska i Świat”. Redaguje i przekazuje, często jako pierwszy w Polsce, najważniejsze informacje i komunikaty w kraju. Pomaga zdobywać kompetencje w zakresie dziennikarstwa, produkcji multimedialnej, wystąpień publicznych, prezentacji i komunikacji w sytuacjach kryzysowych lub ekstremalnie stresogennych.
Paweł Tkaczyk
O wykładowcy:
jak sam twierdzi – zarabia na życie opowiadaniem historii. Buduje silne marki – pracuje m.in. z Agorą, Grupą Allegro, wieloma mniejszymi firmami. Doradza startupom i innym przedsiębiorstwom – jako mentor np. podczas Startup Weekend czy Startup Fest. Dzieli się wiedzą – piszę blog o budowaniu marki, popełnił trzy książki: „Zakamarki marki”, „Grywalizacja” oraz „Narratologia”. Prowadzi szkolenia z marketingu, brandingu, social media… Kocha literki niemal w każdej – poza Comic Sans – formie.
Ignacy Morawski
O wykładowcy:
jest głównym ekonomistą Pulsu Biznesu oraz pomysłodawcą projektu i szefem zespołu SpotData. Przez wiele lat pracował w sektorze bankowym (WestLB, Polski Bank Przedsiębiorczości), gdzie pełnił rolę głównego ekonomisty. W latach 2012-16 zdobył wiele wyróżnień w licznych rankingach, zajmując m.in. dwukrotnie miejsce na podium konkursu na najlepszego analityka makroekonomicznego organizowanego przez „Rzeczpospolitą” i Narodowy Bank Polski.
W 2017 roku znalazł się na liście New Europe 100, wyróżniającej najbardziej innowacyjne osoby Europy Środkowej, publikowanej przez „Financial Times”. W 2019 r. wyróżniony przez ThinkTank jako jeden z 10 ekonomistów najbardziej słuchanych przez polski biznes. W tym samym roku projekt SpotData, który założył, został nominowany do nagrody GrandPress Digital. Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Bocconi w Mediolanie i nauk politycznych na Uniwersytecie Warszawskim.
Witold M.Orłowski
O wykładowcy:
profesor nauk ekonomicznych, główny doradca ekonomiczny PwC Polska. Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP. Były szef zespołu doradców ekonomicznych prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, członek Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie Lechu Kaczyńskim i Rady Gospodarczej Rządu przy premierze Donaldzie Tusku, były przewodniczący Rady Powierniczej Muzeum Narodowego w Warszawie. Studiował na Uniwersytecie Łódzkim i Uniwersytecie Harvarda. W latach 1993-97 w Banku Światowym.
W latach 2001-05 szef zespołu doradców ekonomicznych Prezydenta RP. W przeszłości również doradca Głównego Negocjatora członkostwa Polski w Unii Europejskiej, Specjalny Doradca Komisji Europejskiej, członek Rady Makroekonomicznej Ministra Finansów, doradca wielu organizacji krajowych i międzynarodowych. Autor 14 książek i 200 publikacji naukowych, popularny komentator ekonomiczny i felietonista głównych polskich gazet.
Prof. dr hab. Małgorzata Zaleska
O wykładowcy:
absolwentka Szkoły Głównej Handlowej (SGH) w Warszawie. Autorka ponad 400 pozycji naukowych i popularno-naukowych, przede wszystkim na temat sieci bezpieczeństwa systemu finansowego. Pracę naukową i dydaktyczną od lat łączy z zaangażowaniem w praktyce gospodarczej. Obecnie pełni funkcję Dyrektora Instytutu Bankowości SGH oraz Przewodniczącej Komitetu Nauk o Finansach Polskiej Akademii Nauk (PAN). Jest także członkiem korespondentem PAN.
Była m.in.: Prezesem Zarządu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, Członkiem Zarządu International Association of Deposit Insurers, Przewodniczącą Grupy Badawczej European Forum of Deposit Insurers, Członkiem International Relations Committee przy Europejskim Banku Centralnym, Członkiem Economic and Financial Committee przy Radzie UE, Członkiem Zarządu Narodowego Banku Polskiego, Prezesem Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych SA w Warszawie, Przewodniczącą Rady Nadzorczej Towarowej Giełdy Energii oraz Przewodniczącą Rady Nadzorczej Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych.
Aleksandra Suchorzewska
O wykładowcy:
Doświadczony manager IT, wieloletni doradca dyrektorów IT, dr nauk prawnych specjalizujący się w problematyce bezpieczeństwa danych i systemów informatycznych, cyberterroryzmie.
Senior Manager w Accenture Technology Strategy, specjalizujący się w doradztwie strategicznym , w szczególności w obszarze IT. Posiada unikalne kompetencje łącząc wiedzę prawną z zakresu prawa karnego i bezpieczeństwa informacji z głęboką wiedzą IT.
W trakcie swojej kariery realizowała projekty dotyczące Strategii IT, Architektury Korporacyjnej, transformacji modelu operacyjnego, zarządzania portfelowego i projektowego z wykorzystaniem metod tradycyjnych jak i zwinnych.
Wykładowca akademicki, autorka publikacji, w tym książki „Ochrona prawna systemów informatycznych wobec zagrożenia cyberterroryzmem”.
Dariusz Duma
O wykładowcy:
przedsiębiorca, inwestor, konsultant biznesowy, trener zarządzania i przywództwa, założyciel firmy Chiltern Consultancy International Polska, Instytutu Psychologii Biznesu. Twórca programów rozwojowych dla firm i organizacji w Polsce, Europie i USA. Specjalista w zakresie zmian, zarządzania organizacjami, przywództwa i sprzedaży, zarządzania karierą liderów, filozofii i psychologii biznesu. Popularyzuje wiedzę o zarządzaniu – osiąganiu efektów i długoterminowej satysfakcji.
Katarzyna Olszyńska
O wykładowcy:
psycholog biznesu, wykładowca akademicki, trener rozwoju indywidualnego. Absolwentka Marketing and Management polsko-amerykańskiej Uczelni (National-Louis University) oraz Psychologii – Uniwersytetu SWPS. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Polsce i za granicą (USA, Francja). Od 10 lat prowadzi samodzielne projekty mentoringowe oraz szkoleniowo-doradcze.
Posiada wieloletnią praktykę menedżerską. Kierowała, z licznymi sukcesami, kilkudziesięcio-osobowym zespołem odpowiedzialnym za realizację planów sprzedażowych, marketingowych oraz celów inwestycyjnych. Specjalizuje się w projektach dedykowanych kadrze menedżerskiej średniego i wyższego szczebla – zwłaszcza w obszarze rozwoju kompetencji miękkich w tym: skutecznego przywództwa (kompetencje liderskie), zarządzania zespołem (psychologia zarządzania) oraz elastycznej komunikacji.
adw. prof. INP PAN dr hab. Paweł Podrecki
O wykładowcy:
Adwokat, Starszy Partner i współzałożyciel kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy. Ekspert prawny z wieloletnim doświadczeniem w zakresie prawa własności intelektualnej, prawa konkurencji, prawa nowych technologii i prawa cywilnego oraz procesowego. Jako pełnomocnik i doradca prawny wspiera zarządy wielu krajowych i zagranicznych przedsiębiorstw prowadzących działalność w Polsce.
W kancelarii nadzoruje prace największej i wielokrotnie wyróżnianej Praktyki IP, w tym zespołów: Prawa własności przemysłowej, Prawa autorskiego, Life Sciences, a także zespoły: Prawa konkurencji i ochrony konsumentów, Prawa procesowego i Prawa nieruchomości. Wielokrotnie rekomendowany w polskich i zagranicznych rankingach prawników specjalizujących się w prawie własności intelektualnej oraz prawie konkurencji (m.in. Chambers Europe, Chambers Global, WTR1000, Legal 500, Rzeczpospolita).
Praktykę adwokacką łączy z pracą naukową. Jest profesorem Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk, kierownikiem Zakładu Prawa Prywatnego INP PAN oraz Centrum Prawa Nowych Technologii PAN i Studiów Podyplomowych „Prawo Nowych Technologii”.
Piotr Pobikrowski
O wykładowcy:
menedżer i lider, doświadczony konsultant IT, całe życie zawodowe związany z branżą. Absolwent renomowanych szkół i uczelni w dziedzinie matematyki i informatyki, tj. Politechnika Wrocławska i Polsko Japońska Akademia Technik Komputerowych. Jako Analityk Biznesowy i Project Manager współpracował z takimi markami jak TVN, ABC Data czy Vectra. Aktualnie w Proexe, spółce z grupy kapitałowej Vectra, zarządza zespołem PMO, złożonym z Project Managerów, Analityków Biznesowych, Grafików i specjalistów QA.
Odpowiada także za wdrożenia platform VOD na rynku komercyjnym i w ramach przetargów publicznych. Szkoli i doradza w zakresie kompleksowego zarządzania projektami informatycznymi, szczególnie w zakresie stosowania metodyk zwinnych, tj. Lean, DSDM (aka AgilePM), SCRUM, Kanban, Management 3.0.
Jakub Bojanowski
O wykładowcy:
menedżer i konsultant z wieloletnim doświadczeniem, specjalizujący się w zarządzaniu ryzykiem technologicznym. Jakub przez ponad 20 lat kierował zespołem audytorów informatycznych w międzynarodowej firmie doradczej Deloitte, świadcząc między innymi usługi z zakresu nadzoru nad procesami IT, zgodności procesów IT z regulacjami branżowymi, cyberbezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego. Jego klientami byli przedstawiciele kadry menedżerskiej wchodzący w skład zarządów i rad nadzorczych największych firm działających na polskim rynku, we wszystkich ważniejszych sektorach gospodarki.
Tomasz Gadomski
O wykładowcy:
radca prawny, współpracujący z podmiotami branży IT, domami produkcyjnymi konglomeratami kreatywnymi oraz producentami filmowymi. Absolwent studiów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W 2019 r. obronił pracę dyplomową w ramach studiów „Prawo Nowoczesnych Technologii” organizowanych przez Uniwersytet Leona Koźmińskiego.
Anna Kornacka
O wykładowcy:
trenerka biznesu, przesiębiorczyni, propagatorka skutecznej komunikacji. Specjalizuje się w obszarze kompetencji miękkich, szeroko pojętym zarządzaniu. Pracuje z kadrą zarządzającą różnorodnych branż i sektorów. Wykładowczyni akademicka, autorka kilkunastu pozycji poświęconych skutecznej komunikacji i zarządzaniu. Prezeska Zarządu Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego, członkini Rady Głównej Konfederacji Lewiatan, wiceprzewodnicząca Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Zachodniopomorskiego.
Aktywna w lokalnej jak i ogólnopolskiej działalności społecznej, m.in. prezeska zarządu stowarzyszenia Kobiety dla Szczecina i Regionu, członkini Instytutu Niemiec i Europy Północnej.
W 2009 roku wybrana przez czytelników „Gazety Wyborczej” Polką Roku 2008.
Łukasz Kowalik
O wykładowcy:
ekspert w dziedzinie komunikacji marketingowej, wdrażania innowacji i zarządzania zmianą. Konsultant przy Zarządzie Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego, Venture Partner w Simpact.VC, wspierający spółki portfelowe w budowaniu strategii wejścia na rynek międzynarodowy. Współzałożyciel Empirium i Empirium.pl. Przez ponad 18 lat menedżer w Intel Corporation, gdzie zajmował się m.in. przygotowywaniem i wdrażaniem strategii komunikacji marketingowej nowych produktów i programów w Europie i krajach Bliskiego Wschodu i Afryki. Doktor nauk ekonomicznych i adiunkt na Wydziale Zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Agnieszka Kowaluk
O wykładowcy:
Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale wokalno-aktorskim. Ukończone kursy mistrzowskie u takich profesorów jak: Gerhard Kahry (Austria), Leopold Spitzer (Austria), Tomas Herbut (Szwajcaria), Alison Pearce (Anglia), Andre Orlovitz (Dania), Ryszard Karczykowski, Jolanta Janucik (Polska), Dean Kaelin (USA), John Henny (USA) , Hubert Noe (Austria). Członek Associate międzynarodowej organizacji IVTOM (International Voice Teachers Of Mix) zrzeszającej najlepszych nauczycieli śpiewu na świecie.
Szeroka działalność koncertowa w kraju i zagranicą, w tym: tournee koncertowe po Europie z trzema europejskimi tenorami, występ jako solistki z orkiestrą Sinfonia Varsovia pod dyr. J.Maksymiuka w „Śnie Nocy Letniej“ F. Mendelssohna, cykle koncertów tematycznych o F.Chopinie, Cz. Miłoszu. Koncerty z repertuarem pieśniarskim oraz kantatyjno-oratoryjnym. Współpraca gościnna z Operą Wrocławską, Teatrem Muzycznym w Łodzi, Kieleckim Centrum Kultury.
W pracy pedagogicznej kładzie nacisk na naturalną technikę wokalną, zgodną z fizjologią, umożliwiającą zdrowe, skuteczne i bezproblemowe posługiwanie się głosem. Korzysta z korzeni dobrej, sprawdzonej sztuki wokalnej, czyli czystego bel canto. Pracując z artystami zwraca uwagę aby wykorzystywanie głosu odbywało się naturalnie, lekko, bez napięć i obciążania aparatu głosowego. Będąc w kontakcie z lekarzami foniatrii konsultuje trudne przypadki swoich podopiecznych.
Witold Rychłowski
O wykładowcy:
Pracuje jako trener, instruktor i konsultant. Doświadczenie zawodowe budował pracując na stanowiskach menedżerskich w firmach Philips i Sony. Dziś aktywnie uczestniczy w procesach negocjacyjnych i mediacyjnych pracując zarówno z organizacjami i firmami, jak i osobami indywidualnymi.Wykładowca akademicki. Autor i tłumacz książek z zakresu pracy z konfliktem. W wolnym czasie praktykuje i popularyzuje Kyudo, tradycyjne łucznictwo japońskie.
Kamil Wiśniewski
O wykładowcy:
ceniony ekspert od CyberBezpieczeństwa, posiadający 25-letnie doświadczenie zawodowe w IT z czego 20 lat w obszarach bezpieczeństwa informacji i CyberBezpieczeństwa. Przez wiele lat doradzał bezpośrednio Klientom w zakresie strategii CyberBezpieczeństwa oraz nadzorował realizację projektów związanych z CyberBezpieczeństwem w różnych branżach, w Europie i Ameryce. Doświadczenie zdobywał m.in. w firmach takich jak DXC Technology, Hewlett-Packard Enterprise/Hewlett-Packard, Procter & Gamble oraz Mars Incorporated .W przeszłości pełnił funkcję doradcy technicznego Komisji Europejskiej ds. systemów Schengen z ramienia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz członka Zespołu Cyberbezpieczeństwa przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji. Absolwent kierunku Zarządzania Przedsiębiorstwem na Politechnice Warszawskiej.
Poznaj opinie absolwentów i absolwentek studiów MBA
Dołącz do elitarnego grona liderów technologicznych po studiach MBA w PJATK