Poznaj wykładowców studiów Multimedia w internecie
Wykładowcy studiów Multimedia w internecie to specjaliści w swoich dziedzinach, którzy ogromne doświadczenie praktyczne przekładają na pracę ze Słuchaczami.
dr hab. inż. Krzysztof Szklanny, prof. PJATK
O wykładowcy:
Specjalista fotografii ultraszybkiej. Kierownik i twórca studia fotograficznego w PJATK. Certyfikowany Ekspert Adobe (Adobe Certified Expert). Drugi Polak w historii firmy Broncolor, produkującej profesjonalne oświetlenie do fotografii, którego zdjęcia znalazły się na stronie producenta. Publikował zdjęcia na stronie firmy Broncolor jako druga osoba w Polsce. Pracował z wybitnym aktorem – Piotrem Fronczewskim w ramach projektu Interpretacja emocji w syntezie mowy, przeznaczonego dla branży filmowej.
Autor pierwszego niekomercyjnego korpusowego syntezatora mowy oraz unikalnego korpusu, przeznaczonego dla syntezy mowy języka polskiego. Doktor habilitowany w obszarze oceny jakości i klasyfikacji głosu oraz przetwarzania sygnału mowy za pomocą elektroglotografii.
Zajmuje się badaniem jakości głosu w różnych chorobach, w tym rzadkich chorobach genetycznych. Autor i współautor publikacji w czasopismach o zasięgu światowym z wysokim Impact Factorem. Uczestnik i kierownik wielu projektów badawczych o charakterze międzynarodowym. Kierownik ds. programu nauczania Informatyki na Wydziale SNM na ścieżce anglojęzycznej. Kierownik Katedry Multimediów na Wydziale Informatyki. Pełnomocnik Rektora ds. Praktyk Studenckich.
dr hab. Katarzyna Dzida-Hamela
O wykładowcy:
prof. Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Reżyser dźwięku filmowego. Dwukrotna laureatka Nagrody Indywidualnej za dźwięk na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Trzykrotna laureatka Polskiej Nagrody Filmowej “Orzeł” w kategorii najlepszy dźwięk i sześciokrotnie nominowana do tej nagrody.Członek Polskiej Akademii Filmowej. Właściciel studia postprodukcji dźwięku form audiowizualnych PROSOUND STUDIO w Warszawie, wyposażonego w technologię realizacji dźwięku w formacie Dolby ATMOS.
Jerzy Drozda JR
O wykładowcy:
Jerzy Drozda JR. Urodzony w Olsztynie. Z wykształcenia muzyk oraz specjalista do spraw multimediów i IT. Interesuje się szeroko pojętymi zagadnieniami związanymi przetwarzaniem obrazu. Ambasador firmy Adobe, dla której przygotował wiele autorskich rozwiązań. Od lat prowadzi na całym świecie szkolenia i wykłady z zakresu animacji, postprodukcji i sztuki filmowej.
Jego umiejętności techniczne, niezrównana kreatywność, zdolność rozwiązywania problemów umożliwiły mu realizacje projektów w szeroko rozumianej branży kreatywnej i IT, a przystępny sposób nauczania sprawił, że obecnie jest on jednym z najszerzej znanych i najchętniej oglądanych instruktorów Adobe. Ekspert, konsultant i projektant informatycznych rozwiązań technologicznych. Ściśle współpracuje z ważnymi graczami na rynku filmowym zarówno w kraju jak i za granicą.
dr hab. Jacek Hamela
O wykładowcy:
prof. Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Współpracownik Wydziału Reżyserii Dźwięku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Siedmiokrotny laureat Polskiej Nagrody Filmowej “Orzeł” w kategorii najlepszy dźwięk. Dwukrotny laureat Nagrody Indywidualnej za dźwięk na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Członek Polskiej Akademii Filmowej oraz Europejskiej Akademii Filmowej EFA.
mgr inż. Minh Hai Duong “Tiger”
O wykładowcy:
Minh Hai Duong, znany również jako „Tiger”, jest wszechstronnym artystą zajmującym się wieloma dziedzinami twórczości: modelowaniem i animacją 3D, rzeczywistością wirtualną (VR), rzeczywistość rozszerzona (AR), nagrywaniem dźwięku, projektowaniem graficznym, akwarelą, filmem i fotografią. Jest artystą multimedialnym, który uzyskał tytuł magistra sztuki na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie.Jest również absolwentem Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Elektronicznej na kierunku Telekomunikacja na Uniwersytecie Technicznym w Ho Chi Minh w Wietnamie.
mgr inż. Mariusz Kleć
O wykładowcy:
Mariusz Kleć jest profesjonalistą z doświadczeniem w dziedzinie technologii informatycznych i multimediów. Ukończył studia magisterskie na Wydziale Informatyki w PJATK. Obecnie kończy doktorat z systemów rekomendacji muzycznych i poprawy jakości sygnałów mowy. Jako pasjonat muzyki ukończył studia podyplomowe z zakresu realizacji dźwięku. Jest administratorem studia nagrań gdzie prowadzi projekty i zajęcia dźwiękowe.
W dziedzinie Informatyki rozwijał swoje umiejętności w zakresie programowania i projektowania graficznego, osiągając biegłość w projektowaniu i implementacji rozwiązań internetowych. Znany ze skrupulatności w podejściu do złożonych projektów i zdolności organizacyjnych, napędzany jest nienasyconą ciekawością oraz perspektywą łączenia swoich umiejętności z zakresu technologii webowych oraz inżynierii dźwięku.
mgr inż. Maciej Pancześnik
O wykładowcy:
Absolwent Informatyki na PJWSTK oraz Zarządzania i Marketingu na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w programowaniu backendowym, pracując w takich językach jak ruby, python, javascript, swift czy też java. Między innymi tworzył aplikację finansową obsługującą przelewy bankowe czy też współpracował w międzynarodowym teamie developerskim tworzącym aplikację medyczną dla niemieckich szpitali. Do jego licznych zainteresowań należy m. in. sound design i produkcja muzyczna a także wszelakie zagadnienia z tym związane. Ma na koncie występy na dużych scenach. Ostatnimi laty zajmuje się również tematami związanymi ze sztuczną inteligencją.
mgr Piotr Pawłowski
O wykładowcy:
Od 26 lat związany z branżą reklamową i produkcją filmową. Brał udział w realizacji ponad 8 projektów filmów pełnometrażowych, choć nie wszystkie zostały ukończone. Jego nazwisko można znaleźć w napisach filmów o Fangorze, licznych reklamach i teledyskach. Na pewno figuruje w napisach do filmów takich jak „Czarny Czwartek” (2011), gdzie odpowiadał za wszystkie efekty cyfrowe VFX. Jest także współproducentem i twórcą efektów specjalnych do filmu „Smoleńsk” (2016).
Pracował w USA nad produkcją filmową, uczestnicząc w wielu projektach jako „ghost worker”, gdzie zajmował się poprawianiem pracy innych. Od 2000 roku jest zatrudniony na stałe jako wykładowca w PJATK. Uczestniczył w kursie reżyserskim w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Andrzeja Wajdy. Obecnie pasjonuje się Unreal Engine oraz zastosowaniem AI w produkcji filmowej. Nieustannie poszerza swoją wiedzę i umiejętności.
dr inż. Piotr Wrzeciono
O wykładowcy:
Specjalizacja: przetwarzanie sygnału mowy, MIR (Music Information Retrieval), lingwistyka komputerowa, elektronika Wykładowca Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych oraz adiunkt w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Absolwent Politechniki Poznańskiej na kierunku Elektronik i Telekomunikacja. W 2010 roku uzyskał tytuł doktora, tematem jego pracy była automatycznej klasyfikacji jakości dźwięku skrzypiec. Jego działalność naukowa obejmuje takie zagadnienia jak music information retrieval, akustyka muzyczna i lingwistyka komputerowa. Jest autorem wielu publikacji w powyżej wymienionych dziedzinach.
Spotkanie z kierownikami studiów podyplomowych
Nikt nie opowie o studiach proponowanych przez Centrum Kształcenia Podyplomowego lepiej niż ci, którzy je stworzyli. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania rozmów z kierownikami studiów podyplomowych oraz studiów MBA (w tym kierownikiem CKP Panią Martą Godzisz), które przeprowadziła Pani Aleksandra Szyr.