O nas
Od 30-stu lat PJATK kształci specjalistów z zakresu informatyki, grafiki, zarządzania czy kultury Japonii. Klub Absolwenta PJATK jest przestrzenią dla wszystkich osób, które przez ten czas opuszczały mury naszej uczelni.
Celem Klubu Absolwenta PJATK jest budowanie trwałych więzi między uczelnią a jej absolwentami, wspieranie ich dalszego rozwoju zawodowego i osobistego, a także tworzenie platformy do wymiany doświadczeń, wiedzy i inspiracji.
Klub Absolwenta PJATK dąży do integracji środowiska absolwenckiego, promowania osiągnięć swoich członków oraz wzmacniania relacji między społecznością absolwentów a obecnymi studentami i kadrą akademicką.
Opinie
Jesteś absolwentem lub absolwentką Polsko-Japońskiej? Podziel się swoją historią, opiniami na temat zajęć, lub daj nam znać co może być lepsze!
Czekamy na Wasze słowa pod adresem klubabsolwenta@pjwstk.edu.pl!
Artysta, performer. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2018) oraz Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie (2016). Aktualnie przygotowuje się do obrony doktoratu na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jego praktyka artystyczna jest punktem wyjścia do refleksji o sposobach istnienia. Obserwuje doświadczenia oraz relacje międzyludzkie, a także sposób, w jaki jesteśmy postrzegani przez inne jednostki. Jego prace często odnoszą się do pojęcia biowładzy i biopolityki. Szczególnie zajmują go kategorie „kompletności” i „niekompletności”, ich ambiwalencja oraz ukryty potencjał. O sobie mówi, że jest wyznacznikiem niekompletności, niezgodnym z normą, bo jest Głuchy i nie posługuje się mową. Poprzez swoją sztukę rozwija autorską strategię komunikacji. Posługuje się różnymi formami wypowiedzi, wykonuje performans, projektuje, tworzy instalacje, fotografie, obiekty i filmy wideo. Swoje działania performatywne i prace prezentował m.in. w Zachęta Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Galerii Labirynt w Lublinie, BWA Wrocław we Wrocławiu.
Na Polsko-Japońskiej studiowałem architekturę wnętrz, specjalizacja wystawiennictwo. Te studia dały mi pełną dostępność, miałem tłumacza języka migowego przez cały czas.
Mogłem w pełni uczesniczyć na zajęciach, a dzięki temu rozwijać i poszerzać swoją wiedzę.
Dzięki temu uzyskałem pełnię kompetencji do uprawiania swojego zawodu.
Doktorantka i wykładowczyni data science na PJATK. Magister informatyki technicznej i telekomunikacji oraz magister lingwistyki stosowanej. Poliglotka biegła w języku hiszpańskim, angielskim i szwedzkim. Prowadzi badania nad zastosowaniem uczenia maszynowego w diagnostyce medycznej.
Do podjęcia studiów na PJATK zainspirował mnie mój tata. Pracowałam wówczas w projekcie z pogranicza lingwistyki i informatyki, i choć miałam zerowe pojęcie o komputerach to temat mocno mnie zaciekawił. Szukałam miejsca, gdzie mogłabym zgłębiać wiedzę techniczną z moim wykształceniem lingwistycznym i tato podsunął mi program studiów na PJATK.
Początki były trudne ale trafiłam na inspirujących wykładowców, dzięki którym mogłam rozwinąć skrzydła. Szczególnie muszę tu wspomnieć dra Danijela Korzinka, który prowadził przetwarzanie sygnałów w Pythonie. Przedmiot trudny, ale szalenie ciekawy. Wyniosłam z tych zajęć dużo wiedzy praktycznej, a na osobie dra wzoruję się prowadząc teraz sama zajęcia na PJATK. W nauce bardzo pomocni byli też moi koledzy z kierunku, razem nie raz przygotowywaliśmy się do egzaminów. W ramach studiów miałam okazję wyjechać na roczną wymianę w ramach programu Erasmus+ na Kingston University w Londynie. Doświadczenie innego systemu nauki oraz szereg konferencji i wydarzeń dla studentów pomógł mi zdobyć cenne doświadczenie międzynarodowe oraz zbudować relacje branżowe i osobiste, które utrzymuję do dziś.
Zwieńczeniem okresu studiów była obrona dyplomu, za który dostałam wyróżnienie. A PJATK okazał się dla mnie idealnym miejscem do rozwoju i obecnie kontynuuję tu swoją przygodę w szkole doktorskiej oraz dzielę się zdobytą wiedzą i doświadczeniem w sali wykładowej.
Architekt danych, inżynier, konsultant oraz lider w dziedzinie danych i sztucznej inteligencji. Absolwent PJATK, gdzie ukończył studia inżynierskie na specjalizacji Inteligentne Systemy Przetwarzania Danych oraz studia magisterskie z wyróżnieniem na kierunku Data Science. Nauczyciel AI na PJATK, członek organizacji DAMA Poland oraz mentor w obszarach Data&AI. Pracuje nad wdrażaniem innowacji AI w różnych branżach, a także wielkoskalowych rozwiązań danych w branży farmaceutycznej. Ponadto prowadzi firmę Mounts.AI, łączącą świat badań AI z biznesem.
PJATK wybrałem, ponieważ od lat uchodzi za jedną z najlepszych uczelni informatycznych w Warszawie. Po technikum informatycznym szukałem miejsca, które pozwoli mi nie tylko zdobyć wiedzę, ale także rozwinąć się zawodowo i poznać ludzi, którzy podzielają moją pasję do nauki. To był świetny wybór – już w połowie studiów inżynierskich rozpocząłem pracę w bardziej technicznej części branży, a podczas studiów magisterskich miałem okazję współpracować w kole naukowym Data Science Club. W ramach działalności koła organizowaliśmy wyjazdy na hackathony, zorganizowaliśmy pierwszą konferencję AI na PJATK i zrealizowaliśmy projekt z dużą organizacją technologiczną. Współpraca ta wyewoluowała nawet w stworzenie własnej firmy – Mounts.AI.
Warto także wspomnieć o możliwości grania w sekcji siatkarskiej AZS, która stoi na naprawdę wysokim poziomie. Łączenie rozwoju psychicznego z fizycznym bardzo dobrze działa na jakość naszego życia, dlatego też zachęcam do takich dodatkowych aktywności, które oferuje uczelnia.
Czas spędzony na PJATK wspominam jako wymagający, ale niezwykle rozwijający. Studia inżynierskie, które łączyłem z pełnoetatową pracą, zmusiły mnie do ciągłej nauki i wychodzenia ze strefy komfortu. Na szczęście w trudnych momentach mogłem liczyć na wsparcie kolegów i koleżanek, którzy mieli podobne wyzwania. Wspólnie przechodziliśmy przez problemy – zarówno naukowe, jak i prywatne – co pozwoliło mi nawiązać wartościowe relacje na całe życie.
Już po ukończeniu studiów inżynierskich otrzymałem wiele nowych możliwości dalszego rozwoju – byłem już dobrze obeznany w branży. Jedną z nich było zostanie wykładowcą AI na specjalizacji, której sam byłem absolwentem. To doświadczenie pozwala mi nie tylko dzielić się wiedzą z kolejnymi pokoleniami studentów, ale także wzmacniać swoje kompetencje miękkie w niezwykle ciekawych czasach. Dzięki relacjom i kompetencjom zdobytym na PJATK mogę zarówno wdrażać, jak i zarządzać projektami informatycznymi w różnej skali i w różnych branżach, prowadzić firmę Mounts.AI i angażować się w działania organizacji takich jak DAMA Poland.
Historia Twojego sukcesu
Chcesz się podzielić swoim sukcesem, zawodowym lub osobistym? Masz ciekawą historię kariery, o której powinien dowiedzieć się świat? A może Twoja droga zawodowa rozpoczęła się podczas studiów w PJATK?
Prześlij nam swoją historię, a my opublikujemy ją na naszej stronie! W Klubie Absolwenta PJATK chcemy promować Wasze sukcesy – wierzymy, że mogą stać się inspiracją dla kolejnych pokoleń studentów!
Napisz do nas na adres klubabsolwenta@pjwstk.edu.pl
Wydarzenia
Sprawdź co się dzieje na Polsko-Japońskiej w najbliższym czasie. Wystawy, konferencje, spotkania – nasza uczelnia zaprasza wszystkich absolwentów do udziału w życiu PJATK!
Aktualności
Dowiedz się co obecnie dzieje się w Polsko-Japońskiej Akademii technik Komputerowych!
Na stronie naszej uczelni z dumą publikujemy informacje dotyczące naszych absolwentów.
Kontakt
Adres email: klubabsolwenta@pjwstk.edu.pl
Telefon: +22 58 44 503
Adres: ul. Koszykowa 86; 02-008 Warszawa