Przejdź do treści

Marcin Rogalski

1. Co wpłynęło na podjęcie przez Pana studiów MBA w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych?

Pierwszym czynnikiem jaki miał wpływ na podjęcie przeze mnie studiów MBA w PJATK, była chęć samorealizacji poprzez zdobywanie wiedzy i cennych umiejętności. Lubię po prostu się rozwijać. Drugim elementem, który miał wpływ na moją decyzję, były moje plany na przyszłość. Rozwijanie własnej działalności i projektów, które dojrzewały w mojej głowie od dłuższego czasu, to cel jaki sobie postawiłem na najbliższe lata. Uważam, że chcąc realizować duże przedsięwzięcia, należy posiadać dużą wiedzę teoretyczną oraz praktyczną, aby uniknąć błędów już na wczesnych etapach. Wiedziałem, że na studiach o takim profilu spotkam doświadczonych managerów, a jak wszyscy wiemy bogata sieć kontaktów, to ogromna wartość dodana i jeden z filarów współczesnego biznesu.

2. Jak wspomina Pan czas spędzony na MBA 4 IT w PJATK? Co było dla Pana najistotniejsze podczas samych studiów?

To był bardzo przyjemnie i produktywnie spędzony czas. Miłym zaskoczeniem było dla mnie szerokie spektrum branż, z których wywodzą się moje Koleżanki i moi Koledzy z grupy. Uświadomiło mi to, jak szybko IT się rozwija i ma coraz większy wpływ na aspekty naszego życia codziennego. Grupa doświadczonych managerów, które chętnie dzieliła się swoimi bogatymi doświadczeniami z innymi uczestnikami, ale i przede wszystkim grupa serdecznych i uśmiechniętych ludzi, z którymi można było porozmawiać na wiele ciekawych tematów – niekoniecznie związanych z IT.

3. Jakie obszary z programu kształcenia poruszane podczas studiów MBA były dla Pana najistotniejsze i najbardziej przydały się w Pana życiu zawodowym?

Ze względu na profil mojej działalności zawodowej, głównie interesowały mnie zajęcia dotyczące budowania marki, także tej osobistej, zajęcia z grywalizacji oraz cyberbezpieczeństwa. Dużo wyniosłem też z zajęć z kompetencji miękkich. Rozwijanie umiejętności liderskich oraz tych z wystąpień publicznych zwiększyły moją pewność siebie w tym obszarze.

4. Jak ocenia Pan współpracę studentów MBA podczas trwania zajęć oraz kontakt pomiędzy studentem a wykładowcą. Czy relacje, które udało się stworzyć, są dla Pana ważne?

W trakcie zajęć praktycznie zaciera się granica wykładowca/ student. Zdecydowana większość wykładowców prowadziła zajęcia na zasadach partnerskich, gdzie wspólna wymiana wiedzy i doświadczeń dawała niebywałe efekty i ogromne pokłady praktycznej wiedzy. Wydaje mi się, że to właśnie ta synergia jest atutem studiów MBA nad innymi rodzajami studiów.

Kadra wykładowców, to zbiór specjalistów praktyków z ogromnym doświadczeniem, która chętnie pozostaje w kontakcie ze studentami po zakończeniu programu zajęć. Relacje jakie nawiązałem podczas studiów, to coś bardzo dla mnie istotnego. Tak wartościowa siatka networkingowa, to dodatkowa nagroda, która mam nadzieje przetrwa jeszcze długi czas i okaże się pomocna dla nas wszystkich.

5. W jaki sposób studia MBA przyczyniły się do rozwoju Pana kariery zawodowej?

Przede wszystkim zdobyłem ogromną wiedzę potrzebną do zarządzania i rozwijania swojej działalności. Dzięki umiejętnościom, jakie posiadłem rozwijam swoje projekty. W razie potrzeby zawsze mogę skonsultować się z wykładowcami czy znajomymi z grupy. Studia zdecydowanie zmieniły moje podejście do zarządzania i współpracy z ludźmi. Poznałem swoje mocne i słabe strony. Dzięki temu wiem nad czym muszę jeszcze popracować, żeby stać się jeszcze lepszym managerem.

6. Jakie wartości, poza samym programem kształcenia, były dla Pana najistotniejsze podczas samych studiów MBA?

Tak, jak już wcześniej wspomniałem, moim zdaniem największą wartością dodaną jest sieć kontaktów, w której znajdują się doświadczone osoby z szerokiego spektrum branż. Wykładowcy, jak i pozostali studenci z mojej grupy zajęciowej, to ludzie otwarci i chętnie dzielący się swoją bogatą wiedzą. Mając wsparcie takiej grupy, dużo łatwiej realizować cele biznesowe i rozwiązywać napotkane problemy. Korzystając z okazji chciałbym im Wszystkim podziękować za wspólnie spędzony czas na zajęciach i poza nimi.

7. Jakich wskazówek mógłby Pan udzielić potencjalnym kandydatom na studia MBA? Inwestycja w siebie, to zawsze dobra inwestycja. Pewnie część z Was uważa, że nie jest to dobry moment na rozpoczęcie takich studiów, ale nie odwlekajcie tej decyzji. Uwierzcie w swoje umiejętności. Rozwijanie warsztatu managerskiego to proces, który nigdy się nie kończy, a studia typu MBA to szansa na ogromny rozwój.  Dla młodszych managerów jest to okazja na zebranie wiedzy od doświadczonych kolegów i specjalistów, a dla kierowników z większym bagażem doświadczeń, szansa na dopracowanie swojego warsztatu i odświeżenie wiedzy. Branża IT zmienia się bardzo dynamicznie, a dobry manager powinien rozwijać się razem z nią.