fbpx
Stypendia

Stypendia

Szanowni Państwo,

składanie wniosków będzie możliwe między 10 a 25 października. Od tego roku akademickiego będą Państwo składać wniosek wyłącznie przez system elektroniczny, który jest w trakcie wdrażania i będzie otwarty w wyżej wymienionym terminie.  Terminy kolejnych otwarć systemu będą dostępne na stronie PJATK w zakładce stypendia/terminy składania wniosków.  

Link do systemu zostanie umieszczony na stronie w późniejszym terminie. 

Studenci, którzy będą ubiegać się o stypendium socjalne, proszeni są o gromadzenie odpowiednich dokumentów zgodnie z wytycznymi na stronie https://www.pja.edu.pl/stypendia/stypendium-socjalne . 

Ci z Państwa, którzy będą wnioskować o stypendium dla osób z niepełnosprawnością, powinni posiadać aktualne orzeczenie zgodnie z informacjami NFZ/ZUS. 

Stypendium rektorskie (za wyniki w nauce - średnią lub osiągnięcia) od tego roku akademickiego będzie przyznawane na 5 miesięcy za średnią semestralną. Prosimy sprawdzić przed złożeniem wniosku, czy mają Państwo zaliczone wszystkie wymagane programem przedmioty (wyjątkiem jest sytuacja zmiany trybu studiów) - brak wymaganych zaliczeń będzie skutkował odrzuceniem wniosku. 

-------------

Od 1 do 25 października będą przyjmowane wnioski o stypendium ministra (MEiN). Wszyscy studenci, którzy chcieliby ubiegać się o stypendium ministerialne, proszeni są o zapoznanie się z informacją TUTAJ (kontakt w sprawie składania wniosków Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. od 1 do 15 października). 

------------- 

Uczelnia oferuje trzy rodzaje stypendiów oraz jednorazowe świadczenie finansowe (zapomogę).
Można ubiegać się o:

  • stypendium rektora za wyniki w nauce,
  • stypendium dla osób z niepełnosprawnością
  • stypendium socjalne dla studentów w trudnej sytuacji materialnej.

O stypendium socjalne, dla osób z niepełnosprawnością oraz zapomogę można wnioskować w każdym momencie w roku akademickim do 31 maja, natomiast o stypendium rektorskie można ubiegać się tylko raz w roku w wyznaczonym czasie (na początku roku akademickiego) – dokładny termin jest podawany do wiadomości z wyprzedzeniem drogą mailową.

O stypendium rektora można ubiegać się po ukończeniu pierwszego roku studiów.

Uwaga! Studenci, którzy nie mają polskiego obywatelstwa, proszeni są o uważne zapoznanie się z informacją zamieszczoną [TUTAJ].

Important! Students who do not have Polish citizenship are requested to read the information provided [HERE].