Wystawa PODOBLIZNY 2025

Za nami niezapomniana Noc Muzeów – dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasz kampus i wspólnie z nami przeżyli tę wyjątkową noc pełną sztuki, technologii i kreatywności!
Tego wieczoru PJATK stała się przestrzenią spotkania nowoczesnych mediów cyfrowych, japońskiej kultury i artystycznych eksploracji. Od wykładów, przez wystawy, po pokazy – działo się naprawdę dużo!
W programie znalazły się m.in.:
Wykład AI Kyoto: Japońska popkultura a sztuczna inteligencja – dr Jakub Karpoluk przybliżył gościom nowoczesne formy sztuki z Japonii, m.in. wystawę Mononoke Kyoto Takashiego Murakamiego oraz immersyjne doświadczenia w galerii teamLab Borderless.
Historia w ruchu. 20 lat animacji w PJATK – prof. Adam Trwoga opowiedział o bogatej historii animacji tworzonych przez nasze studentki i studentów.
Best of PJATK – pokaz najlepszych animacji naszych utalentowanych twórczyń i twórców.
Podczas Nocy Muzeów kampus PJATK wypełnił się twórczą energią i atrakcjami, które przyciągały tłumy. Odwiedzający mogli zobaczyć wystawę prac studentów, zagrać w autorskie gry komputerowe, własnoręcznie wykonać nadruki sitodrukiem, a także podziwiać retro komputery. Dużym powodzeniem cieszyła się fotobudka 360°, gry planszowe, japońskie quizy z nagrodami oraz degustacja herbaty i tradycyjne gry z Japonii. Całość dopełnił pokaz VJ z multimedialnymi wizualizacjami, tworząc niezapomnianą atmosferę sztuki i technologii.
Kampus PJATK nie był jednak jedynym miejscem, gdzie można było doświadczyć twórczości naszych studentów – ich prace i działania artystyczne były obecne także poza murami uczelni.
Wystawa „Po deszczu” na Bielanach:
W Zespole Klasztornym Kamedułów przy ul. Dewajtis 3, dzięki inicjatywie Jagi Hupało, powstała wystawa łącząca twórczość studentów PJATK z refleksją nad emocjami, naturą i doświadczeniem odnowy.
To poetycka podróż przez to, co zostaje „po deszczu” – traumy, uzdrowienia, nadzieje.
Kuratorki: Jaga Hupało, Anna Klimczak
Manifest: Agnieszka Szpila
Hasło projektu: Antonia Wolff
Performans artystyczny „ŻYCIE, ŚMIERĆ – KWIAT” w Łomży:
To wyjątkowy, medytacyjny performans stworzony przez studentów Grafiki PJATK we współpracy z Miejskim Domem Kultury w Łomży. Inspirowany japońską sztuką Suiboku-ga, opowiadał o cyklach natury, tożsamości i przemianie. Twórcy i twórczynie – zarówno ci na scenie, jak i przygotowujący oprawę wizualną – pokazali niesamowitą wrażliwość, odwagę i współpracę.
Opiekun artystyczny: Kaja Kozon
Skontaktuj się z Działem Rekrutacji, aby otrzymać odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.
rekrutacja@pja.edu.pl