Poznaj wykładowców studiów Zarządzanie cyberbezpieczeństwem
100% praktyki! Zajęcia prowadzą eksperci-praktycy z największych firm i instytucji publicznych w Polsce z wieloletnim doświadczeniem w zakresie zarządzania cyberbezpieczeństwem, prawa, zarządzania informacją w organizacji, zarządzania sytuacją kryzysową czy wywiadu gospodarczego.
Piotr Sudnik
O wykładowcy:
prawnik, oficer Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w stanie spoczynku. Przez kilkanaście lat służby w Urzędzie Ochrony Państwa, a następnie w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zajmował się prowadzeniem śledztw w sprawach przestępczości narkotykowej, nieprawidłowości przy prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych, korupcji, naruszeń przepisów ustawy o zamówieniach publicznych, przestępczości podatkowej i naruszenia tajemnicy państwowej. W latach 1998-2002 był nieetatowym rzecznikiem prasowym Delegatury UOP w Szczecinie.
Ukończył szkolenie z zaawansowanych technik przesłuchań prowadzone przez agentów specjalnych FBI i posiada w tym zakresie certyfikat Departamentu Sprawiedliwości USA. Po zakończeniu służby liniowej, był wykładowcą Centralnego Ośrodka Szkolenia ABW. Jako wykładowca COS ABW, specjalizował się w technikach przesłuchań i analizie behawioralnej w procesie wykrywania kłamstwa oraz taktykach i technikach prowadzenia czynności procesowych.
W ostatnim okresie służby pracował w Centrum Antyterrorystycznym ABW.W roku 2007 wdrażał w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, jako co-trener, szkolenie z zaawansowanych technik przesłuchań „metodą FBI”. W tym zakresie, w czasie służby i po jej zakończeniu, przeszkolił kilkuset funkcjonariuszy ABW, Policji, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, sędziów i prokuratorów cywilnych i wojskowych, funkcjonariuszy Służby Celnej, Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, UOKiK, NCBR, a także firm ubezpieczeniowych. Od 2010 roku jest trenerem, zajmuje się szkoleniami z zakresu przesłuchań, komunikacji interpersonalnej i szeroko pojętego bezpieczeństwa.
Krzysztof Bińkowski
O wykładowcy:
ekspert informatyki śledczej. Specjalizuje się w tematyce informatyki śledczej, zarządzania incydentami, bezpieczeństwa systemów IT, serwerów Windows, podpisu elektronicznego i cyfrowego.
Autoryzowany trener firmy Microsoft, EC-COUNCIL i wykładowca akademicki. Posiada liczne certyfikaty, m.in. MCT, CEI, CEH, CHFI, ECSA, ECIH, MCSA, MCSE, ACE i inne. ISSA Senior Member oraz członek branżowych stowarzyszeń SIIS, KSOIN. Zapraszany jako ekspert do wystąpień podczas specjalistycznych i branżowych konferencji (m.in. MTS, SEMAFOR, ATS, TAPT oraz wiele innych), na których dzieli się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa oraz informatyki śledczej.
Wojciech Rozwadowski
O wykładowcy:
absolwent Politechniki Warszawskiej, radca w Wydziale Cyberbezpieczeństwa Komendy Głównej Policji oraz członek Zespołu Reagowania na Incydenty Komputerowe POL-CERT. Realizuje zadania centralne wynikające z ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. Zajmuje się analizą procesów informacyjnych w warstwach informacji i danych.
Przeprowadza analizy ryzyka w obszarach cyberbezpieczeństwa, bezpieczeństwa informacji oraz ochrony danych osobowych, m.in. w ramach wielkoskalowych systemów informatycznych UE, takich jak System Informacyjny Schengen i Wizowy System Informacyjny. Jest Audytorem Wiodącym Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji ISO 27001.
Posiada doświadczenie zawodowe na stanowisku pełnomocnika Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji ds. ochrony informacji niejawnych. Oprócz zadań w zakresie zapewnienia ochrony systemów teleinformatycznych służących do przetwarzania informacji niejawnych oraz zarządzania ryzykiem bezpieczeństwa informacji niejawnych, zajmował się weryfikacją materiałów z czynności operacyjno-rozpoznawczych w ramach zarządzania kontroli operacyjnej. Przeprowadzał również analizy ryzyka dotyczące poufności informacji o tożsamości podejrzanego, o którym mowa w ustawie z dnia 25 czerwca 1997 r. o świadku koronnym.
Sławomir Kiraga
O wykładowcy:
specjalista „Cyber Threat Intelligence”, pasjonat zdobywania informacji metodami Open Source Intelligence. W trakcie swojej kariery pracował zarówno dla instytucji państwowych, zajmując się identyfikacją i rozpoznawaniem zewnętrznych zagrożeń dla bezpieczeństwa RP, jak i podmiotów prywatnych, gdzie kluczowym był aspekt ochrony organizacji i jej zasobów produkcyjnych.
Obecnie w jednej z największych firm farmaceutycznych odpowiedzialny za projektowanie, implementację i koordynację programu „Threat Intelligence”, którego celem jest zabezpieczanie procesów przemysłowych i badawczych przed zagrożeniami pochodzącymi z cyberprzestrzeni.
W obszar jego doświadczenia zawodowego wchodzą zarówno kwestie specjalistyczne o profilu operacyjnym oraz cyberbezpieczeństwa jak i zarządzanie zespołami, a także złożonymi projektami. Przez większość pracy zawodowej, jego główna aktywność skupiona była na gromadzeniu, przetwarzaniu i analizowaniu danych, pochodzących z różnych środowisk, które następnie wykorzystywane były do wsparcia kluczowych procesów decyzyjnych i biznesowych.
Marcin Pieleszek
O wykładowcy:
absolwent Politechniki Wrocławskiej, autor poradnika „Bądź bezpieczny w cyfrowym świecie”, współautor „Biblii e-biznesu 2”, twórca i kreator kilku projektów, przybliżających w sposób przystępny wiedzę z dziedziny funkcjonalności i bezpieczeństwa technologii IT. Jest autoryzowanym inżynierem systemowym i trenerem technologii Microsoft (Microsoft Certified Trainer, MCSE, Microsoft Certified IT Professional, Microsoft Certified Solutions Associate).
Wykładowca akademicki i przedsiębiorca, prowadzi zajęcia na uczelniach biznesowych oraz wspiera firmy w zakresie infrastruktury, narzędzi i bezpieczeństwa IT.
Mariusz Kusion
O wykładowcy:
prawnik (absolwent UJ), trener nauki i szkoleń prawnych, przedsiębiorca, autor publikacji eksperckich z zakresu prawa, RODO, ochrony własności intelektualnej – współpracuje m.in. z takimi mediami jak: Portalkadrowy.pl, „Prawo i Finanse w Kulturze”. Wykładowca akademicki, ekspert prawny – szkoleniowiec przy Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego. W ramach własnej Kancelarii Prawnej Ars Iuridica prowadzi obsługę prawną firm, uczelni, organizacji pozarządowych oraz jednostek samorządowych. Przeprowadził ponad 2000 godzin szkoleń dla ludzi nauki, sztuki, kultury i biznesu. Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, prawie gospodarczym, administracyjnym oraz ustrojowym.
Łukasz Kowalik
O wykładowcy:
ekspert ds. innowacji i zarządzania zmianą przy Zarządzie Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego. Venture Partner w Simpact.VC, wspierający spółki portfelowe w budowaniu strategii promocji i wejścia na rynek międzynarodowy. Przez ponad 15 lat menedżer w Intel Corporation, gdzie zajmował się m.in. komunikacją PR, przygotowywaniem i wdrażaniem strategii wprowadzania na rynek nowych produktów i rozwijaniem programów partnerskich w EMEA. Doktor nauk ekonomicznych, Head of Strategy and Innovation Master Program w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Specjalizuje się w dziedzinie zarządzania zmianą, wdrażania innowacji i komunikacji w biznesie.
Małgorzata Kus
O wykładowcy:
Absolwentka kierunku Compliance na SGH w Warszawie. Specjalistka z niemal 30-letnim stażem w zarządzaniu operacyjnym w korporacji międzynarodowej oraz dużej polskiej firmie produkcyjnej. W pracy w McDonald’s uczestniczka kursów i szkoleń w Polsce i USA. Nadzorowała uruchamianie i funkcjonowanie 25 restauracji w Polsce Zachodniej. Budowała zespół kadry menedżerskiej, nadzorowała realizację założeń finansowych oraz określanie i wypracowanie współczynników KPI w podległych lokalizacjach.
Obecnie od kilku lat przekazuje wiedzę i wspiera w budowaniu nowoczesnego biznesu szczecińską firmę PartyDeco, która swoim zasięgiem sprzedażowym obejmuje ponad 70 rynków na wszystkich kontynentach. Zarządzając działami administracyjnym i prawnym kontroluje uruchomienie sprzedaży produktów firmy na rynku USA. Aktywnie wpływa na polskie ustawodawstwo dotyczące implementacji europejskiej dyrektywy SUP w Polsce. Wykładowczyni akademicka i mentorka. Ekspertka ds. Compliance przy zarządzie Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego.
Anna Kornacka
O wykładowcy:
trenerka kompetencji miękkich, propagatorka zastosowania dorobku neuronauk oraz psychologii społecznej w praktyce biznesowej. Od 2000 r. inspiruje i wspiera w rozwoju biznes, administrację publiczną i kadrę naukową. Szkoli, doradza, prowadzi sesje mentoringowe. Pracowała m.in. dla takich organizacji jak: Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Gospodarki, Krajowa Szkoła Skarbowości, Tieto, Bank PKO, BOŚ Bank, Fundusz Ochrony Środowiska, LarsLaj, McDonalds.
szkoliła kadry uczelni takich jak: Politechnika Warszawska, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Akademia Morska, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Politechnika Koszalińska, Uniwersytet Zielonogórski, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu czy Uniwersytet Jagielloński.
Właścicielka firmy szkoleniowej Publico oraz prezeska zarządu Eduteki sp. o.o. Wykładowczyni m.in. na studiach podyplomowych oraz studiach MBA dla branży IT na Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie gdzie dzieli się wiedzą z zakresu neurozarządzania. Prezeska zarządu Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego, członkini Rady Głównej Konfederacji Lewiatan, przewodnicząca Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Zachodniopomorskiego, członkini Instytutu Niemiec i Europy Północnej. Pasjonatka zagadnień związanych ze skuteczną komunikacją i zastosowaniem zdobyczy neuronauk w praktyce zarządzania zespołem i organizacją.
Spotkanie z kierownikami studiów podyplomowych
Nikt nie opowie o studiach proponowanych przez Centrum Kształcenia Podyplomowego lepiej niż ci, którzy je stworzyli. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania rozmów z kierownikami studiów podyplomowych oraz studiów MBA (w tym kierownikiem CKP Panią Martą Godzisz), które przeprowadziła Pani Aleksandra Szyr.