Konferencja “Charting New Paths in Law”

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych uruchamia nowoczesny, interdyscyplinarny kierunek studiów licencjackich: Kognitywistyka – technologie, komunikacja, design. To odpowiedź na dynamiczne zmiany zachodzące w cyfrowym świecie oraz rosnące zapotrzebowanie rynku na specjalistów o szerokim spektrum kompetencji.
Kognitywistyka w PJATK łączy najlepsze doświadczenia naszej uczelni w zakresie technik, metod i narzędzi informatycznych z szerokim kontekstem poznawczym oraz praktycznymi zastosowaniami technologii w kontekście twórczym, stanowiącym jeden z filarów naszej uczelni.
Studia na kierunku Kognitywistyka są prowadzone w trybie stacjonarnym, w języku polskim i trwają trzy lata (6 semestrów).
Przygotowany program jest nowatorski w formie i treści. Układ przedmiotów ma innowacyjny charakter odwróconego porządku (bottom-up approach), mającego na celu zanurzyć studentów od samego startu w nowe technologie, narzędzia i konteksty dziedzinowe, tak aby stopniowo zachęcać ich do dalszego zgłębiania zagadnień w toku dalszego studiowania.
Interdyscyplinarny program łączy różnorodne perspektywy i daje szeroki kontekst w ramach kilku przeplatających się tematycznie ścieżek kontekstowych składających się z przedmiotów skonstruowanych w formie modułowej, rozwijanych na przełomie kilku semestrów:
w kontekście technologicznym, w tym teorii informacji, ekonomii behawioralnej, psychometrii, neuronauki, w oparciu o narzędzia i osiągnięcia technologiczne (kontekst poznawczy).
umożliwiająca głębokie zanurzenie w najnowszych możliwościach związanych ze sztuczną inteligencją i przetwarzaniem danych, budujący stopniowo, w ramach podejścia modułowego, warsztat narzędziowy i zrozumienie kontekstu technicznego.
pozwalają osadzić zdobywaną wiedzę w szerszym kontekście otoczenia społeczno-kulturalnego zastosowań nowoczesnych technologii.
nakierowuje na procesy tworzenia i prototypowania nowych rozwiązań technologicznych w szerokim kontekście możliwości i zapotrzebowania nowoczesnej gospodarki opartej na wiedzy i cyfrowych technologiach (kontekst społeczno-ekonomiczny).
dostarcza kompleksowych narzędzi do efektywnego projektowania i tworzenia rozwiązań technologicznych opartych o nowoczesne oprogramowania i trendy rynkowe (kontekst kreatywny).
dostarcza możliwości bezpośredniej interakcji i poznania rozwiązań sprzętowo-programowych stanowiących fundament nowoczesnej gospodarki opartej na wiedzy (technologie sprzętowe, chmurowe, internetu rzeczy oraz bezpieczeństwa).
Studia przygotowują do pracy m.in. jako product owner, product manager, brand manager, communication manager, account manager, cyfrowy twórca (digital content creator) – zarówno w startupach, jak i dużych organizacjach technologicznych. To jednak tylko kilka przykładów z szerokiej palety stanowisk kreatywnych w zastosowaniach nowych technologii w kontekście rynkowym, które mogą objąć absolwenci tego kierunku!
Wybierz nowoczesne studia licencjackie na najlepszej niepublicznej uczelni o profilu technicznym w Polsce.
Skontaktuj się z Działem Rekrutacji, aby otrzymać odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.
rekrutacja@pja.edu.pl